Prečo treba odvetrať strechu?

Prečo treba odvetrať strechu?

Správne odvetranie strechy je základným predpokladom jej dlhej a bezproblémovej životnosti. Za žiadnych okolností ho nepodceňujte.

Naša spoločnosť má viac ako 130 ročné skúsenosti s výrobou keramickej strešnej krytiny. Pálené škridly CREATON vynikajú vysokou kvalitou, za ktorú vďačia prémiovým prírodným surovinám a modernej technológii výroby. Aj preto ponúkame na funkčné vlastnosti škridiel záruku až 50 rokov.

Ako sme však už pred časom upozornili, ani tá najkvalitnejšia strešná krytina nebude spoľahlivo slúžiť svojmu účelu, ak nebude odborne navrhnutá projektantom a precízne zrealizovaná skúseným pokrývačom. Jedným z najčastejších problémov novostavieb i rekonštrukcií je nedostatočne zabezpečené odvetranie strechy.

Správne odvetranie ovplyvňuje životnosť

Správne odvetranie strechy ovplyvňuje životnosť nielen krytiny, ale aj celého strešného plášťa. Preto výrobcovia podmieňujú garanciu na strešnú krytinu dodržaním aplikácie predpísaného počtu odvetrávacích prvkov alebo iným vhodným spôsobom, tak aby sa dosiahlo normou požadované odvetranie.

Ekonomické a efektívne riešenie

CREATON ponúka niekoľko spôsobov, ako riešiť odvetranie keramickej strešnej krytiny v hrebeni. Možno ho zaistiť pomocou klasických vetracích škridiel alebo celokeramickým systémom Firstfix s použitím podhrebeňových vetracích škridiel. Podhrebeňové odvetrávacie škridly s hrebenáčom chránia strechu proti zafúknutiu snehu a dažďa.

Pre našich zákazníkov máme v ponuke komplexný celokeramický systém, pri ktorom netreba používať vetracie hliníkové pásy a klasické vetracie škridly. Škridla zabezpečí odvetranie v pomere až 230 cm2/m, čo je dvojnásobok normou požadovaného odvetrania. Ide o najefektívnejšiu a najekonomickejšiu realizáciu odvetrania v hrebeni pri použití na sedlovej strechy so zateplením na celú výšku krokvy.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.