DAAD 2017 prilákal priateľov dobrej architektúry a dizajnu

DAAD 2017 prilákal priateľov dobrej architektúry a dizajnu

Dni architektúry a dizajnu sa v Bratislave konali po ôsmykrát. CREATON, ako partner festivalu nesmel chýbať na tomto podujatí.

Dni architektúry a dizajnu 2017 trvajú od 30. 5. do 4. 6. 2017. Festival sa odohráva na rôznych miestach hlavného mesta a upozorňuje na stav a charakter súčasnej architektúry a dizajnu na Slovensku. Podujatie je prešpikované prezentáciami, prednáškami, výstavami, seminármi, workshopmi a diskusiami, ktoré riešia kľúčové otázky z hľadiska architektúry a dizajnu.

Súčasťou DAAD sú už tradične sprievodné podujatia, ktoré pútavou formou obohacujú hlavný program. Ide napríklad o ukážku a predaj tvorby mladých dizajnérov, perzonifikácie verejného priestoru, fashion prehliadku, tvorivú dielňu detí, prezentáciu mladej hudobnej slovenskej scény, či tvorby študentov architektúry a dizajnu atď.

Témou aktuálneho ročníka je Retrospektíva, teda svedectvá o spoločenskom a kultúrnom vývine človeka a spoločnosti, o zmenách dizajnu, architektúry, módy. Zdá sa, že momentálnym trendom je návrat k štýlom rokov minulých.

Hlavným miestom konania je Primaciálny palác a Fakulta architektúry STU. V celom meste však možno nájsť otvorené viaceré výstavy. Cez víkend sa do DAAD-u začlení aj jarná edícia Urban marketu so známou dizajnérkou Petrou Langerovou.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.