CREATON rozširuje ponuku strešných krytín

CREATON rozširuje ponuku strešných krytín

Od apríla 2017 nájdu stavebníci pod osvedčenou značkou keramickej krytiny CREATON novú, rozšírenú ponuku strešných krytín.

Nemecká značka keramických škridiel CREATON sa na našom trhu už úspešne etablovala. Odteraz bude táto značka zastrešovať komplexné riešenia v oblasti šikmých striech. CREATON rozširuje tradičnú ponuku sortimentu pálených škridiel o betónovú i vláknocementovú strešnú krytinu.

„Vítame strategický zámer rozšíriť ponúkaný sortiment preferovanej značky CREATON o betónovú strešnú krytinu. Zákazník nemusí riešiť dilemu, ktorá škridla je vhodnejšia. CREATON je synonymum pre kvalitnú strechu, bez ohľadu na to, či je betónová alebo keramická,“ vysvetľuje Eva Kovačovičová, obchodná riaditeľka značky CREATON.

Každá z krytín bude k dispozícii so širokým doplnkovým príslušenstvom pre zvládnutie každého detailu a pre bezproblémové fungovanie šikmej strechy. CREATON sa tak stane dodávateľom kompletných riešení pre atraktívne strechy s dlhou životnosťou. „Ak bude strecha zrealizovaná zo špičkových materiálov spoľahlivým pokrývačom, máte istotu, že vydrží celé generácie, bez ohľadu na to, či je keramická alebo betónová,“ ubezpečuje Eva Kovačovičová.

Keramická krytina

Pod úspech keramickej krytiny CREATON na našom trhu sa podpísalo najmä spojenie nemeckej kvality výroby so súčasnými požiadavkami na moderný vzhľad krytiny. Pálená škridla ponúka najvyššiu ochranu proti extrémnym klimatickým podmienkam a vyznačuje sa 100 % odolnosťou proti UV žiareniu. Výrobca ponúka na funkčné vlastnosti keramickej škridly záruku až 50 rokov. Obe povrchové úpravy (engoba a glazúra) dosahujú najvyššiu kvalitu a vytvárajú dokonale odolný povrch proti poškriabaniu či poškodeniu.

Betónová krytina

Pod značkou CREATON sú u nás dostupné štyri varianty betónovej strešnej krytiny, ktoré zodpovedajú rôznym potrebám zákazníkov. Model HEIDELBERG má klasický tvar, GÖTEBORG zaujme zvlneným profilom so severským šarmom. Oba modely sa vyrábajú v piatich obľúbených farbách. Atraktívna VERONA sa vyznačuje optimálnym odľahčením bočného drážkovania vďaka jedinečnej geometrii. Plochá betónová škridla KAPSTADT je vhodná najmä pre moderné stavby. Tieto dva modely sú dostupné v troch farebných odtieňoch.

Zákazník má možnosť vybrať si z dvoch povrchových úprav: Planar a DuraTop Pro, vďaka ktorým si strecha zachová intenzívne farby dlhý čas. Výrobca ponúka na funkčné vlastnosti betónovej krytiny záruku 30 rokov.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.