Atraktívna fasáda pre mestský kolorit

Atraktívna fasáda pre mestský kolorit

Príťažlivá fasáda láka nielen obdivné pohľady okoloidúcich. V rušných mestách sa budovy stávajú častým terčom vandalov, ktorí na nich reprezentujú svoje „umenie“. Prefabrikovaná antigraffiti úprava fasádnych dosák EQUITONE je v takých prípadoch na nezaplatenie.

Vláknocementové dosky EQUITONE prepožičiavajú fasáde reprezentatívny vzhľad, a zároveň ju chránia pred znehodnotením. Odolný materiál s prefabrikovanou povrchovou úpravou, ktorá je odolná proti graffiti je ideálne riešenie pre budovy na frekventovaných uliciach miest.

Tradičný, ale aj inovatívny

Vláknocement sa v staviteľstve používa už viac ako 100 rokov. Vďaka svojej dlhoročnej histórii a výnimočným vlastnostiam umožňuje architektom realizovať odvážne vízie aj v historických častiach miest.

Veľkoformátové vláknocementové dosky možno v procese výroby zušľachtiť špeciálnou anti-graffiti povrchovou úpravou. Výsledkom je obklad, ktorý pri prípadnom znečistení, stačí jednoducho svojpomocne očistiť. Ľahko sa tak možno vyhnúť problematickému čisteniu a drahej sanácii v réžii špecializovanej firmy. Navyše, pri nešetrnej manipulácii hrozí trvalé poškodenie povrchu fasády.

Riešenia EQUITONE pre mesto

S anti-graffiti úpravou sa vyrába obklad Pictura a Natura PRO. Táto povrchová úprava je funkčná počas celej životnosti fasády bez jej akejkoľvek dodatočnej obnovy. V prípade znečistenia možno poškodené miesto jednoducho očistiť roztokom na alkoholovej báze alebo špeciálnym anti-graffiti prípravkom.

Vstupná investícia pri materiáloch s touto povrchovou úpravou je síce mierne vyššia, avšak v prípade opakovaného znečistenia v krátkom časovom období je jej návratnosť pomerne rýchla.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.