Ako vybrať pálenú strešnú krytinu - na čo sa predovšetkým zamerať?

Ako vybrať pálenú strešnú krytinu - na čo sa predovšetkým zamerať?

Pálené škridly sú odolné, energeticky úsporné, zdravotne nezávadné a zároveň elegantné. Hlavne preto sú investormi najčastejšie zvoleným strešným materiálom. Aby sme si však mohli vybrať tie najkvalitnejšie modely na trhu s čo najlepšími parametrami a vzhľadom, musíme venovať pozornosť niekoľkým dôležitým prvkom. Predovšetkým je potrebné vyberať produkty od dôveryhodných výrobcov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti výroby strešných krytín, ktorí vo svojom širokom sortimente ponúkajú kompletné strešné riešenie s príslušenstvom.
 

Pálená škridla - kritériá výberu

Strešná krytina by sa mala vyznačovať vysokými technickými parametrami z hľadiska tepelnej izolácie a pevnosti. Strecha je tiež výkladnou skriňou budovy, jej najviditeľnejším prvkom. Chceme, aby zdobila náš domov a samozrejme tešila všetkých jeho obyvateľov.


Ako si vybrať keramickú škridlu- na čo by ste mali najmä dbať?

Pri výbere škridiel by sme sa však nemali riadiť len individuálnym vkusom. Za zváženie stojí štýl budovy, typ strechy a podmienky prostredia v ktorom dom vyrástol. Na výber máme škridly v rôznych tvaroch, veľkostiach, farbách a povrchových úpravách.

Pálená škridla - TITANIA CREATON

 Ponuka CREATON obsahuje množstvo atraktívnych modelov pálených škridiel, ktoré možno ľahko prispôsobiť strechám budov v rôznych architektonických štýloch.

Pálená škridla - SIMPLA CREATON

Štýly budov a druhy striech

Na strechách domov v minimalistickom štýle, ktoré sa vyznačujú strohými geometrickými tvarmi a tlmenými farbami, budú najlepšie ploché škridly v rôznych odtieňoch šedej a čiernej, ktoré dokonale zdôraznia moderný charakter budovy (napr. SIMPLA, DOMINO, KODA).

Pre tradičnú architektúru sú ideálne bobrovky (napr. KLASSIK), esovky (napr. SINFONIE) alebo drážkové škridly (napr. RATIO). V prípade zložitejších striech s mnohými zlomami, budú bobrovky, ktoré sa vyznačujú menšou veľkosťou, najlepšou voľbou. 

Pre viacgeneračné bývanie a budovy s jednoduchými konštrukciami a veľkou plochou budú vhodným riešením škridly vo väčších formátoch, napríklad škridly z kolekcie RAPIDO, ktoré sa vyznačujú tiež rýchlou a efektívnou inštaláciou.
 

Keramická škridla, typy povrchov

Strešná krytina môže byť prírodná alebo zušľachtená pomocou engobovania alebo glazúrovania. V priebehu procesu škridly nielen menia svoju farbu, ale tiež získavajú väčšiu trvanlivosť a odolnosť voči vonkajším faktorom, ako je zarastanie machom. 

Na to treba myslieť najmä ak sa náš dom nachádza v blízkosti zelených plôch a miest charakteristických zvýšenou vlhkosťou vzduchu. Proces engobovania a glazúrovania tiež škridlám poskytuje atraktívnu farebnosť , vďaka čomu je strecha veľmi elegantná. Vyberať môžeme medzi matnými engobami z kolekcie "Nuance®" a exkluzívnymi glazúrami z kolekcií "FINESSE®" a "NOBLESSE®". Strešná krytina sa vyberá na dlhé roky. Pálené škridly s vynikajúcimi funkčnými hodnotami zaručia strechám našich domov nielen výnimočný vzhľad, ale aj dlhú životnosť.


CREATON PRODUKTY - KERAMICKÉ ŠKRIDLY, BETÓNOVÉ ŠKRIDLY, STREŠNÉ DOPLNKY

CREATON má na trhu najširšiu ponuku keramických a betónových škridiel, ktorú tvorí viac ako 240 kombinácií farieb, povrchov a modelov. Všetko dopĺňa veľmi veľký výber originálnych strešných doplnkov (okrem iného prestupové škridly, strešné membrány, dokončovacie a hrebeňové pásy).