CREATON - Váš partner

CREATON - spoznajte nás

 

CREATON je renomovaná značka strešných riešení s viac než 130-ročnou históriou a skúsenosťami. Je súčasťou medzinárodného koncernu swisspor, jedného z najväčších holdingov na svete pôsobiacich v odvetví stavebných materiálov.  Všetky ponúkané keramické a betónové škridly spolu s doplnkami a príslušenstvom sa vyznačujú svojou výnimočnou kvalitou. Vďačia za ňu spojeniu nemeckej precíznosti, najlepších rokmi overených riešení a najmodernejších výrobných procesov. Výrobky značky CREATON sú v Európe považované za synonymum najlepšieho dizajnu, perfektnej funkčnosti a najdlhšej 
životnosti. Sú zárukou toho, že strecha bude uchvacovať mnoho rokov a pritom si zachová svoje skvelé technické parametre. 
 

 • KVALITA – bohaté skúsenosti a najlepšie riešenia  
  Výrobky CREATON sa na trhu vynímajú svojou estetikou a dizajnom. Vďaka používaniu najlepších surovín na výrobu, a vďaka zameraniu sa na každý detail, sú v maximálnej možnej miere odolné voči negatívnym environmentálnym vplyvom. 
 • ESTETIKA – inšpirujúca paleta modelov, farieb a povrchov 
  VV portfóliu výrobkov značky CREATON je skoro 30 rôznych modelov keramických a betónových škridiel. V spojení s impozantnou paletou farieb a povrchov to dáva viac než 250 kombinácií. 
 • BEZPEČNOSŤ – záruka funkčnosti a technických predností 
  Originálne systémové riešenia robia strechu nielen krásnou, ale vďaka nim je aj bezpečná. Mnohé technické vylepšenia zvyšujú presnosť a jednoduchosť montáže. Výrobky spĺňajú všetky požiadavky stavebných noriem a predpisov. 
 • EKOLÓGIA – podnikanie, ktoré nezabúda na budúce generácie 
  Trvalo udržateľné podnikanie a obmedzovanie negatívneho vplyvu výrobného procesu na životné prostredie patria v súčasnosti medzi najdôležitejšie priority spoločnosti CREATON. 
CREATON je renomovaná značka strešných riešení s viac než 130-ročnou históriou a skúsenosťami.
CREATON v Európe – výnimočná kvalita už viac ako 130 rokov

CREATON v Európe – výnimočná kvalita už viac ako 130 rokov


História európskej značky CREATON sa začala oveľa skôr. Pred viac než 130 rokmi. V roku 1884 Alois Berchtold založil prvý moderný závod na výrobu keramických škridiel v bavorskom mestečku Wertingen.

Potom, o 50 rokov neskôr, Anton Ott spustil v bavorskej dedinke Autenried svoju fabriku na výrobu keramických krytín.

Spojením týchto dvoch spoločností v roku 1992 sa začali písať dejiny firmy CREATON Berchtold & Ott.

 

CREATON PRODUKTY - KERAMICKÉ ŠKRIDLY, BETÓNOVÉ ŠKRIDLY, STREŠNÉ DOPLNKY

CREATON má na trhu najširšiu ponuku keramických a betónových škridiel, ktorú tvorí viac ako 240 kombinácií farieb, povrchov a modelov. Všetko dopĺňa veľmi veľký výber originálnych strešných doplnkov (okrem iného prestupové škridly, strešné membrány, dokončovacie a hrebeňové pásy).