Výrazná odolnosť keramickej krytiny

Výrazná odolnosť keramickej krytiny

Každá strecha je vystavená agresívnym vplyvom prostredia, pričom počas roka na nej dochádza k extrémnym výkyvom teplôt o viac ako 100°C. Pálená strešná krytina CREATON dokáže vďaka svojej vysokej mechanickej pevnosti odolávať meniacim sa poveternostným podmienkam pri zachovaní plnej funkčnosti celé roky.

Odolnosť proti poveternostným vplyvom nadobúdajú škridly CREATON jednak kvalitou surovín, ale aj modernou technológiou výroby. Nepotrebujú žiadne ochranné vrstvy či nátery. Ich pevnosť je daná pevnosťou keramickej väzby, ktorá sa vytvorí v náročnom procese vypaľovania (nad 1000°C). Zatiaľ čo niektoré strešné krytiny teplo zmäkčuje a deformuje, v prípade keramickej škridle je to úplne naopak, tá je nehorľavá.

Odolná bariéra

Pálenú keramickú strešnú krytinu možno použiť vo všetkých nadmorských výškach. Strechu však treba starostlivo naprojektovať a počas realizácie uplatniť aj technické riešenia vhodné pre predpokladané zaťaženie. Škridly CREATON majú vodné drážky, ktoré vďaka „Labyrint“ systému predstavujú dokonale odolnú bariéru, a to aj vo veľmi náročných klimatických podmienkach.

Dômyselná konštrukcia škridiel zabraňuje zafúkavaniu náporového dažďa a prachového snehu pod krytinu. Najmä pri minimálnych sklonoch strechy 10-12° je nevyhnutné zabezpečiť tzv. vodotesné podstrešie, a to pomocou vhodných typov hydroizolačnej fólie (napr. fólia CREATON QUATRO spolu s príslušenstvom) alebo asfaltovaných pásov. Povrch moderných keramických strešných krytín nepoškodzuje ani krupobitie a vzhľadom k materiálu nepriťahuje ani blesky.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.