Vyberáme krytinu na rekonštruovanú strechu

Vyberáme krytinu na rekonštruovanú strechu

Rekonštrukcia, ktorej cieľom je nielen krásna, ale najmä funkčná strecha, si žiada premyslený výber krytiny. CREATON je správna voľba, či už túžite po pálenej, alebo betónovej strešnej krytine.

Do rekonštrukcie strechy sa púšťame často až vtedy, keď vykazuje zásadné poruchy funkčnosti, napríklad nedostatočne chráni pred vplyvmi počasia. Obnova strechy pritom nielenže predlžuje jej životnosť, ale je to tiež príležitosť dopriať svojmu bývaniu nový, krajší vzhľad, dokonca zvýšiť hodnotu domu. Pri výbere krytiny sa preto zamerajte na 3 základné parametre:

  1. odolnosť,
  2. životnosť
  3. a vzhľad.

Ich vyváženú kombináciu ponúka keramická i betónová strešná krytina CREATON.

Keramická škridla – riešenie až na 100 rokov

Keramická krytina od tradičného nemeckého výrobcu CREATON poskytuje účinnú ochranu proti náročným poveternostným vplyvom. Hrá tiež dôležitú úlohu v znižovaní energetickej náročnosti budovy. Na funkčné vlastnosti všetkých keramických škridiel a doplnkov poskytuje CREATON až 50-ročnú záruku. V prípade profesionálnej realizácie strechy a dodržania všetkých platných pravidiel a predpisov bude krytina slúžiť aj niekoľkým generáciám.

Spoľahlivá betónová krytina

Betónová škridla, ktorá sa vyrába z kvalitných surovín modernou technológiou výroby, prináša na strechu odolnosť a dlhú životnosť. Na funkčné vlastnosti betónovej škridly CREATON ponúka výrobca záruku 30 rokov. Štyri modely škridiel sa prispôsobia akémukoľvek štýlu. Vďaka povrchovej úprave si strecha zachová intenzívne farby dlhý čas.

Dobrá rada

Rovnakú životnosť celej strechy dosiahnete len vtedy, ak doplnkové prvky budú vyrobené z rovnakého materiálu ako základné škridly a budú dostupné pre všetky typy škridiel a pre všetky sklony.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.