Všestranný vláknocement

Všestranný vláknocement

Vláknocement je tradičný materiál so širokými možnosťami využitia v modernej architektúre. Veľkoformátové fasádne dosky EQUITONE ocení každý, kto sa chce odlíšiť.

Fasádny obklad EQUITONE spĺňa najambicióznejšie požiadavky architektov a dizajnérov. Dosky sú dostupné v niekoľkých povrchových úpravách a v desiatkach farebných vyhotovení. Jedinečný efekt možno dosiahnuť kombinovaním farebností a povrchových štruktúr, ale aj kombináciou s inými materiálmi. Neoceniteľnou výhodou je, že materiál možno podľa návrhu architekta veľmi jednoducho prispôsobiť na požadovaný tvar rezaním.

EQUITONE prináša originálny vzhľad fasád reprezentatívnych komerčných i občianskych budov. Jeho všestrannosť však oceňujú aj obyvatelia rezidenčných projektov i individuálnych rodinných domov.

Estetika aj odolnosť

Opláštenie budovy vláknocementovými fasádnymi doskami prepožičia budove nielen jedinečný vizuálny efekt, ale najmä zabezpečí dlhú životnosť fasády. Napriek subtílnosti dosiek ide o veľmi pevný materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, vplyvu poveternostných podmienok a proti degradačným účinkom UV žiarenia.

Dosky sú nehorľavé, stálofarebné a recyklovateľné, pričom výrobca deklaruje ich dlhú životnosť. Britský výskumný ústav (BRE) potvrdil, že životnosť vláknocementovej odvetranej fasády je viac než 50 rokov.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu

Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.