Vláknocement na svetovej výstave EXPO 2015

Vláknocement na svetovej výstave EXPO 2015

Nemecký národný pavilón na svetovej výstave EXPO 2015 reprezentuje dynamicky pôsobiaca fasáda z vláknocementových lamiel EQUITONE. Výber materiálu nebol vôbec náhodný.

Svetová výstava EXPO 2015 sa koná raz za päť rokov a tradične pritiahne milióny návštevníkov z celého sveta. Každé EXPO má svoju hlavnú tému, v rámci ktorej sa predstavujú najmodernejšie technologické inovácie. Začiatkom mája sa otvorili brány EXPO 2015 v talianskom Miláne s témou Feeding the planet, energy for life, ktorá sa zaoberá trvalo udržateľným zaobchádzaním s potravinami a energiami.

Vláknocement na čestnom mieste

Nemecký národný pavilón pod názvom Fields of Ideas (polia nápadov) reprezentuje Nemecko ako živú, úrodnú krajinu plnú nápadov, orientovanú na budúcnosť, ktorá už teraz hľadá nové riešenia a možnosti. Pre stvárnenie fasády si architekti vybrali vláknocement, tradičný materiál, ktorý vďaka inováciám napomáha nielen rozširovať možnosti stvárnenia fasád, ale aj zvyšovať bezpečnosť a energetickú účinnosť týchto konštrukčných prvkov. Autori pavilónu pracovali okrem vláknocementu aj s drevom a textilnými membránami so zabudovanou organickou fotovoltikou.

EQUITONE [natura] víta návštevníkov

Pre stvárnenie fasády jedného z najväčších pavilónov celej výstavy, vybrali architekti tradičný vláknocementový materiál EQUITONE v jeho najaktuálnejšej podobe. Fasádne dosky EQUITONE [natura] sa predstavili v dvoch nových farebných odtieňoch. Dosky v tvare lamiel zabezpečujú dôležitú funkciu fasády, a to účinnú ochranu pred slnečným žiarením. Významne tiež prispievajú k zvyšovaniu kvality vnútorného prostredia. Spolu s energeticky efektívnymi technológiami sa fasáda podieľa na prirodzenom vetraní pavilónu a zabezpečuje príjemnú teplotu vo všetkých showroomoch. Okrem toho spĺňa najvyššie požiadavky z hľadiska požiarnej ochrany, ako aj požiadavku na rýchlu montáž a demontáž.

Svetová výstava EXPO 2015 potrvá šesť mesiacov od 1. mája až do 31. októbra 2015.

Viac informácií o materiáli EQUITONE nájdete na www.equitone.sk

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.