Veľký formát znamená úsporu

Veľký formát znamená úsporu

Túžite po kvalitnej a krásnej streche z pálenej krytiny? Výberom veľkoformátovej strešnej krytiny od osvedčenej nemeckej značky CREATON môžete ušetriť a zároveň si dopriať kvalitu.

Keramická strešná krytina značky CREATON ponúka široké možnosti výberu modelov, farieb a povrchových úprav škridiel. Spojenie krásy s dlhou životnosťou, nemeckou kvalitou a bezproblémovým kladením majú za dôsledok, že sa stala jednou z najvyhľadávanejších tvrdých strešných krytín v Európe.

Dvojitá úspora

Veľkoformátové keramické škridly prinášajú dvojitú úsporu: úsporu materiálu i úsporu vďaka rýchlejšej montáži. Na pokrytie štvorcového metra strechy postačuje menší počet kusov krytiny. Spotreba veľkoformátových škridiel CREATON začína už od 8,1 ks/m2. Pre porovnanie: spotreba pri klasických typoch škridiel sa pohybuje medzi 11 až 16 ks/m2.
Pokrývači si chvália rozmerovú presnosť veľkoformátových škridiel, ako aj možnosť ich veľkého posuvu (až 3 cm). To je výhodné najmä pri rekonštrukciách. Rýchlejšie kladenie znamená tiež nižšie náklady na realizáciu strechy.

Modely pre každého

Pre čoraz väčší záujem o veľké formáty škridiel, ponúka CREATON široký výber, modelov, farebných prevedení i povrchových úprav. Dobrým pomerom ceny a kvality vyniká strešná krytina RAPIDO s dvojitým bočným falcovaním. Strechy pokryté týmto modelom v sebe nesú nádych tradície. Presvedčí aj svojou cenou, ide totiž o jednu z cenovo najvýhodnejších škridiel z našej ponuky. Medzi najobľúbenejšie modely hladkých veľkoformátových škridiel patrí BALANCE v tvare klasickej vlny či nevšedná FUTURA vytvárajúca na streche zaujímavé optické efekty. Nedávno do sortimentu pribudol model TITANIA, ktorý sa vyznačuje extrémne hladkým a odolným povrchom.

Krytinu FUTURA či TITANIA možno pri doplnkovej hydroizolačnej vrstve, vďaka systému drážok, klásť už od sklonu 10°.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.