Veľkoformátová škridla znamená úsporu času a peňazí

Veľkoformátová škridla znamená úsporu času a peňazí

Túžite po kvalitnej a krásnej streche z pálenej krytiny? Výberom veľkoformátovej strešnej krytiny od osvedčenej nemeckej značky Creaton môžete ušetriť a zároveň si dopriať kvalitu.

Keramická strešná krytina značky Creaton ponúka široké možnosti výberu modelov, farieb a povrchových úprav pálených škridiel. Spojenie krásy s dlhou životnosťou, nemeckou kvalitou a bezproblémovým kladením majú za následok, že sa stala jednou z najvyhľadávanejších tvrdých strešných krytín v Európe.

Dvojitá úspora

Veľkoformátová keramická škridla prináša dvojitú úsporu:

  1. úsporu materiálu
  2. a vďaka rýchlejšej montáži aj úsporu času.

Na pokrytie štvorcového metra strechy postačuje menší počet kusov krytiny. Spotreba veľkoformátových škridiel Creaton sa začína už od 8,1 ks/m2. Na porovnanie: spotreba pri použití klasických typov škridiel sa pohybuje medzi 11 až 16 ks/m2.

Pokrývači si chvália rozmerovú presnosť veľkoformátových škridiel ako aj možnosť ich veľkého posuvu (až 3 cm). To je výhodné najmä pri rekonštrukciách. Rýchlejšie kladenie znamená tiež nižšie náklady na realizáciu strechy.

Modely pre každého

Pre čoraz väčší záujem o veľké formáty škridiel ponúka Creaton široký výber modelov, ale aj farebných i povrchových úprav.

Dobrým pomerom ceny a kvality vyniká strešná krytina Rapido s dvojitým bočným falcovaním. Strechy pokryté týmto modelom v sebe nesú nádych tradície. Presvedčí aj svojou cenou, ide totiž o jednu z cenovo najvýhodnejších škridiel z ponuky našej spoločnosti.

Medzi najobľúbenejšie modely hladkých veľkoformátových škridiel patrí Balance v tvare klasickej vlny či nevšedná Futura vytvárajúca na streche zaujímavé optické efekty.

Najnovším modelom v sortimente veľkoformátových škridiel Creaton je posuvná krytina Titania, ktorá sa vyznačuje extrémne hladkým a odolným povrchom. Systém bočných a hlavových drážok „Labyrint“ tvorí mimoriadne odolnú bariéru, ktorú neprekoná ani náporový dážď.

Krytinu Futura či Titania možno pri doplnkovej hydroizolačnej vrstve (vďaka systému drážok) klásť už od sklonu 10°.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.