Večná strecha je na dosah

Večná strecha je na dosah

Dokonalá strecha by mala vydržať večne. A práve od slova večnosť, po taliansky „Eterna“, je odvodený názov strešnej krytiny ETERNIT. Máloktorý stavebný materiál sa môže pochváliť dlhou a preverenou životnosťou a tiež nadčasovým vzhľadom.

Vďaka svojej vysokej estetickej a funkčnej hodnote je vláknocementová krytina ETERNIT regionálne obľúbená ako pri rekonštrukciách, tak pri novostavbách. Za úvahu stojí najmä vďaka svojej nízkej hmotnosti a dobrým zvukovoizolačným vlastnostiam. Okrem toho oslovuje svojím výrazným vzhľadom a ekologickosťou. Výhodou navyše, ktorú stavebníkom prináša, je možnosť využitia vláknocementových šablón nielen na zastrešenie budovy, ale aj ako originálny fasádny obklad.

Špičková technológia výroby

Portlandský cement, voda, vzduch, mletý vápenec a celulóza. Vyvážená kombinácia týchto prírodných surovín tvorí základnú receptúru nevšedne krásnej strechy s dlhou životnosťou. Vlastnosti vstupných surovín sa v procese výroby stabilizujú pomocou organických vlákien, ktorých výroba pochádza z najmodernejších technologických poznatkov.

Vláknocementová krytina, ktorá je výsledkom tohto procesu, sa vďaka tomu vyznačuje pevnosťou, stálosťou, odolnosťou proti poveternostným podmienkam, ako aj nehorľavosťou. Už dlhé roky je súčasťou rodinných i bytových domov po celom svete. Súčasné výrobné technológie sú zárukou, že táto krytina je ekologicky nezávadná a vhodná na všestranné použitie.

Jedinečný vzhľad strechy

Osobitý charakter každej strechy umožňujú vyzdvihnúť rôzne spôsoby krytia vláknocementovej maloplošnej krytiny ETERNIT DACORA. Táto krytina má svoje uplatnenie aj pri rekonštrukciách historických stavieb. Je uznávaným a ceneným riešením obnovy striech našich historických pamiatok. Navyše, široká ponuka doplnkových formátov umožňuje komplexné riešenia pre strechy akýchkoľvek tvarov a rozmerov.

Nemecké krytie pre dokonalé detaily

Klasická, a zároveň moderná strecha sú vláknocementové šablóny ETERNIT DACORA pre tzv. nemecké krytie. Harmonický vzhľad strechy možno dosiahnuť vďaka možnosti použitia šablón na obloženie štítov, vikierov a komínov. Zabezpečí sa tak nielen jednoliaty výraz strechy, ale tiež účinná ochrana podstrešného priestoru.

Historicky sa väčšinou používa formát s rozmerom 30 × 30 cm. S formátmi od 25 do 40 cm dĺžky hrany možno nemecké krytie harmonicky prispôsobiť aj streche s netypickými rozmermi.

Tento typ maloplošnej vláknocementovej šablóny plne vyhovuje súčasným technickým požiadavkám kladeným na strešné krytiny. Maloplošné vláknocementové šablóny sa ponúkajú s hladkým povrchom alebo so štruktúrou bridlice, s oblúkom na pravej či ľavej strane.

Maximálnu odolnosť zabezpečí dvojité krytie

Moderný vzhľad strechy s priamymi a čistými líniami dosiahnete vďaka použitiu maloplošných šablón ETERNIT DACORA pre tzv. dvojité krytie. Atraktívne prevedenie vytvárajú dva typy šablón s rozmermi 30 × 60 cm:

  • anglický obdĺžnik s pravouhlými rohmi
  • a dánsky obdĺžnik so skosenými rohmi.

Dvojité krytie s obdĺžnikom prepožičiava strechám moderný vzhľad a zároveň zaisťuje vyššiu odolnosť proti poveternostným vplyvom.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.