Užitočné rady pre krásnu strechu

Užitočné rady pre krásnu strechu
Rapido-1170x585

Pred začiatkom stavebnej sezóny prinášame tipy, ako postaviť strechu, ktorá bude krásna po celé generácie.

Keramická krytina nemeckej značky CREATON vyniká vysokou kvalitou vstupných surovín a viac ako 130 ročnou históriou výroby. Ponúka široké možnosti stvárnenia striech moderných stavieb i rekonštrukcií. Výber z viac ako 50 modelov a 260 variácií farby a modelu keramickej krytiny CREATON uspokojí aj najnáročnejšieho zákazníka.

Výrobca tiež poskytuje záruku 50 rokov na funkčné vlastnosti škridiel. Strešná krytina CREATON však môže vydržať aj celé generácie. Pri návrhu strechy a kladení škridiel však treba dodržať všetky predpísané pravidlá a predpisy. Pred začiatkom stavebnej sezóny preto venujte pozornosť nasledujúcim odporúčaniam.

Veľký formát pomôže ušetriť

Zásadnou chybou je šetriť na kvalite materiálov, a to v celej skladbe strechy. Ak disponujete obmedzeným rozpočtom, ale túžite po streche z pálených škridiel, zvážte veľkoformátovú krytinu. Na pokrytie štvorcového metra strechy stačí menší počet kusov krytiny. Výhody veľkoformátových posuvných škridiel oceňujú aj pokrývači z dôvodu rýchlejšieho kladenia a nižšej spotreby doplnkových a rezaných škridiel pri vytváraní detailov (úžľabia, nárožia), čo vedie k celkovej úspore nákladov na realizáciu strechy.

Pracujte s profesionálmi

Na dosiahnutie dlhej životnosti strechy budete okrem kvalitnej pálenej strešnej krytiny CREATON potrebovať aj pomoc odborníkov. Mimoriadne dôležitý je správny návrh skladby strechy. Bez ohľadu na to, či ide o novostavbu alebo rekonštrukciu, vždy ho musí vypracovať skúsený projektant. Kvalita vašej strechy bude tiež priamo úmerná kvalite zručností majstra pokrývača. Skutočného profesionála ctí poctivá práca, dodržanie termínov, dohodnutého rozpočtu a výber kvalitných materiálov.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.