Užitočné rady, čo zaistia krásnu strechu

Užitočné rady, čo zaistia krásnu strechu

Pred začiatkom stavebnej sezóny prinášame tipy, ako postaviť strechu, ktorá bude krásna po celé generácie.

Strešná krytina nemeckej značky CREATON vyniká vysokou kvalitou vstupných surovín a viac ako 130-ročnou históriou výroby. Ponúka široké možnosti stvárnenia striech moderných i rekonštruovaných stavieb. Výber z viac ako 50 modelov a 260 variácií farby a modelu našej keramickej škridly uspokojí aj najnáročnejšieho zákazníka.

Na funkčné vlastnosti škridiel poskytujeme záruku 50 rokov, no krytina CREATON vydrží aj niekoľko generácií. Pri návrhu strechy a kladení škridiel však treba dodržať všetky predpísané pravidlá a predpisy. Pred začiatkom stavebnej sezóny preto venujte pozornosť nasledujúcim odporúčaniam.

1. Veľký formát pomôže ušetriť

Zásadnou chybou je šetriť na kvalite materiálov, a to v celej skladbe strechy. Ak disponujete obmedzeným rozpočtom, ale túžite po streche z pálených škridiel, zvážte veľkoformátovú krytinu. Na pokrytie štvorcového metra strechy stačí menší počet kusov krytiny.

Výhody veľkoformátových posuvných škridiel oceňujú aj pokrývači. Dôvodom je rýchlejšie kladenie a nižšia spotreba doplnkových i rezaných škridiel pri vytváraní detailov (úžľabia, nárožia), čo vedie k celkovej úspore nákladov na realizáciu strechy.

2. Pracujte s profesionálmi

Okrem kvalitnej pálenej strešnej krytiny budete na dosiahnutie dlhej životnosti strechy potrebovať aj pomoc odborníkov. Mimoriadne dôležitý je správny návrh skladby strechy. Bez ohľadu na to, či ide o novostavbu alebo rekonštrukciu, vždy ho musí vypracovať skúsený projektant. Kvalita vašej strechy bude tiež priamo úmerná kvalite zručností majstra pokrývača.

Skutočného profesionála ctí poctivá práca, dodržanie termínov, dohodnutého rozpočtu a výber kvalitných materiálov.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.