Tradičný materiál pre nadčasovú fasádu

Tradičný materiál pre nadčasovú fasádu

Veľkoformátové vláknocementové fasádne dosky EQUITONE svojím vzhľadom zdatne sekundujú architektom pri návrhu moderných konceptov. Vďaka tradícii materiálu nie je problém s jeho použitím aj v historických centrách miest.

Kvalita výroby pre vysokú odolnosť

Vláknocementové dosky Equitone sa vyrábajú v závodoch v Nemecku a Belgicku. Materiál vďačí za svoju kvalitu prvotriednym vstupným surovinám a technológii výroby, kedy sa jednotlivé vrstvy materiálu lisujú pod tlakom 12 000 ton. Výsledkom je veľmi pevný materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti vplyvu poveternostných podmienok, agresívnym vplyvom prostredia i proti požiaru.

Výrobca deklaruje veľmi dlhú životnosť dosiek. Britský výskumný ústav (BRE) potvrdil, že životnosť vláknocementovej odvetranej fasády je viac než 50 rokov.

Napriek vysokej pevnosti ide o materiál, ktorý je pomerne ľahký. Zaťaženie obkladu na podkladovú konštrukciu je iba 15 kg/m2, čo ho zvýhodňuje pred inými porovnateľnými materiálmi v tomto segmente.

Bezproblémová údržba

Vysoká odolnosť dosiek EQUITONE minimalizuje nároky na údržbu fasády. Povrch dosák je opatrený nielen povrchovou úpravou odolnou proti UV žiareniu, ale aj špeciálnou prefabrikovanou antigraffiti úpravou, ktorá minimalizuje povrchovú pórovitosť materiálu.

V prípade znečistenia možno poškodené miesto jednoducho očistiť roztokom na alkoholovej báze alebo špeciálnym antigraffiti prípravkom.

Novinky zasielame aj do mailu.

Zaregistrujte sa
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.