Tipy pre šikmú strechu

Tipy pre šikmú strechu

V portfóliu značky CREATON možno nájsť rozšírený sortiment strešných krytín, z ktorého si vyberie každý.

Ponuka pálených škridiel CREATON sa doplnila aj o betónovú a vláknocementovú strešnú krytinu. Ku každej krytine je k dispozícii bohaté doplnkové príslušenstvo, pomocou ktorého možno zvládnuť každý detail a zabezpečiť bezproblémové fungovanie šikmej strechy. Medzi preferované modely patrí betónová škridla CREATON HEIDELBERG a keramická škridla CREATON BALANCE.

CREATON HEIDELBERG

Betónová krytina CREATON HEIDELBERG vyniká jednoduchým tvarom a hladkým povrchom, vďaka ktorému vhodne doplní modernú architektúru. Kvalitná povrchová úprava zvyšuje jej odolnosť proti UV žiareniu a je zárukou trvácnosti farby. Škridla je vhodná na strechy so sklonom od 15° pri vytvorení vodotesného podstrešia. Napojenie pomocou zdvojenej hornej drážky účinne bráni vzlínaniu dažďa a snehu, tesnosť krytiny maximalizujú zvýšené bočné drážky. Dvojité spevňujúce rebrovanie zvyšuje stabilitu a pevnosť škridly. Škridla je dostupná v troch farbách a na jej funkčnosť sa vzťahuje záruka 30 rokov.

CREATON BALANCE

Veľkoformátová keramická škridla CREATON BALANCE s vyváženými proporciami je vhodná na veľké i menšie strešné plochy. Na dosiahnutie jej vertikálnej tesnosti slúži unikátny systém Labyrint s piatimi špeciálnymi bočnými drážkami. Vďaka tomuto prepracovanému systému škridla disponuje odolnou bariérou proti vode, ktorá nebude prekonaná ani pri veľmi silnom vetre. Minimálny sklon kladenia krytiny je 10° (pri vytvorení vodotesného podstrešia s fóliou Creaton Quatrro). Strešná krytina je dostupná v ôsmich farbách a jej funkčnosť sa poskytuje záruka 50 rokov.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.