Terra Optima – reformná škridla z Porýnia

Terra Optima – reformná škridla z Porýnia

Univerzálna reformná škridla TERRA OPTIMA od nemeckého výrobcu CREATON v sebe spája nemeckú tradíciu a kvalitu so súčasnými požiadavkami na moderný vzhľad krytiny. Predstavuje elegantné a optimálne riešenie pokrytia šikmých striech všetkých tvarov a typov.

Posuvná reformná škridla CREATON TERRA OPTIMA umožňuje dostatočný posuv v hlavovej drážke, a to až 51 mm. Vďaka tomu je možné prispôsobiť latovanie požadovanej dĺžke krokvy. To ju predurčuje na použitie pri rekonštrukciách, ale i novostavbách. Možno ju použiť na jednoduché i členité strechy. Kladenie je možné už od sklonu strechy 15° pri vodotesnom podstreší. Vďaka optimálnemu formátu vyniká spotrebou škridly od 11,9 ks/m². To sa priaznivo prejaví na celkových nákladoch na zhotovenie strechy.

Prírodný materiál pre vysokú odolnosť

Krytina má 100% odolnosť proti UV žiareniu a povrchová úprava engoba či glazúra sa vyznačuje stálou farebnosťou počas celej jej životnosti. Pri výrobe krytiny vnútorné predpisy CREATON vysoko prekračujú štandardné požiadavky európskej normy EN 1304, kladené na keramickú krytinu. Vďaka tomu poskytuje výrobca na funkčné vlastnosti záruku až 50 rokov.

Spája prirodzenosť a eleganciu

Jemné priehlbiny nechávajú vyniknúť štruktúre strechy s upokojujúcim efektom. Výrobca ju ponúka až v desiatich farebných odtieňoch. Všetky engoby a glazúry dosahujú najvyššiu kvalitu a vytvárajú dokonalý povrch odolný proti poškriabaniu či poškodeniu.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.