Stretnutie predajcov a realizátorov odvetrávaných fasád

Stretnutie predajcov a realizátorov odvetrávaných fasád

Netradičné stvárnenie fasády pomocou obkladov je vizitkou nielen vyzretého vkusu investora, ale aj zručnosti realizátora fasády. Obklady z vláknocementu i keramiky sú stvorené pre súčasné stavby,a to tak z hľadiska kvality, ako aj estetiky, preto sme sa rozhodli predstaviť odbornej verejnosti široké možnosti realizácie fasád pomocou týchto materiálov.

Začiatkom stavebnej sezóny sa v mestečku Lednice na Morave stretli predajcovia a realizátori odvetrávaných fasád z Českej i Slovenskej republiky. Kolegovia im predstavili vláknocementový fasádny obklad Equitone a keramický fasádny systém Creaton-Tonality. Oba typy fasádnych obkladov nie sú na našom trhu novinkou. Postupne sa presadzujú, vďaka širokým estetickým možnostiam a vysokej odolnosti.

Stanovili sme si za cieľ nielen vytvoriť priestor pre detailné predstavenie výhod a vlastností týchto výrobkov, vrátane ich uplatnenia na rôznych realizáciách po celom svete. Jedným z účelov stretnutia bolo poukázať na správny technologický postup pri montáži týchto obkladov, ktorá je kľúčovou podmienkou pre zachovanie životnosti a kvalitatívnych vlastností fasády.

Z hľadiska životnosti je mimoriadne dôležitá aj montáž podkladovej konštrukcie. Z tohto dôvodu dostal počas prezentácie priestor aj zástupca spoločnosti Etanco, ktorá dodáva kotviace prvky pre opláštenie budov. Spoľahlivosť a kvalitu kotviacej techniky, ktorú dodáva, dokázal počas praktickej ukážky ťahovej skúšky.

Prezentácia
Pred začiatkom školenia
Test

Zaujali vás informácie v tomto článku?

Fasády v detaile
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.