Strechy pre progresívnych majiteľov

Strechy pre progresívnych majiteľov

Medzi charakteristické prvky moderných rodinných domov patrí nízky sklon a čisté línie strechy. Progresívni stavebníci oceňujú modely obľúbenej keramickej škridly CREATON, ktoré im tento efekt pomáhajú docieliť. Na Slovensku preto patria medzi najpreferovanejšie modely Domino a Futura.

Hladká maloformátová škridla Domino pomôže docieliť elegantný vzhľad vašej strechy. Domino v sebe snúbi tradíciu prírodného stavebného materiálu – pálenej škridly – a moderný vzhľad bez akýchkoľvek prebytočných štýlových prvkov. Sústreďuje sa na optimálnu funkciu a hospodárnosť pre pokrývača a stavebníka.

Dostupná je vo viacerých farebných vyhotoveniach aj povrchových úpravách – prírodná červená, medenočervená engoba, vínovočervená engoba, sivá engoba, bridlicová engoba, čierna matná engoba, bridlicová a čierna glazúra. Zaujímavé kompozície možno dosiahnuť použitím tejto škridly aj na rekonštruovaných objektoch.

Pre strechy s nízkym sklonom

Veľkoformátová pálená škridla Creaton Futura prináša na strechu nielen pôsobivý optický efekt, ale zároveň umožňuje konštruovať strechy s nízkym sklonom už od 10° (s vodotesným podstreším).

Výhodou je aj jej veľký formát, ktorý je aktuálne medzi stavebníkmi mimoriadne obľúbený pre svoju hospodárnosť a jednoduchosť montáže. Vynikajúci optický vzhľad celej plochy strechy sa dosahuje striedaním mäkkých prechodov medzi svetlom a tieňom v dôsledku tvaru škridly.

Škridla Futura je dostupná, okrem základnej prírodnej červenej, aj v širokej ponuke farieb vrátane povrchovej úpravy glazúrou a engobou vo vysokom štandarde kvality CREATON.

Na funkčné vlastnosti oboch modelov škridiel poskytujeme záruku až 50 rokov.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.