Strechu skontrolujte pred zimou

Strechu skontrolujte pred zimou

Kvalitná keramická, betónová alebo vláknocementová strešná krytina je základným predpokladom bezproblémového bývania. Zima však môže napáchať nepríjemnosti na akejkoľvek streche. Neopomeňte preto jej preventívnu prehliadku pred najnáročnejším obdobím v roku.

Zima preverí kvalitu strešnej konštrukcie. Vyhnite sa problémom a podrobte svoju strechu prehliadke z vnútornej i vonkajšej strany.

Koniec jesene je ideálny čas na kontrolu odkvapov. Presvedčte sa, či sú odkvapy a okolie okien vyčistené od lístia a iných nečistôt. Vyčistením týchto miest zabezpečíte, že dážď a topiaci sa sneh budú môcť bezpečne odtekať preč zo strechy. To je základný predpoklad dlhej životnosti strechy.

Nezabúdajte, že topiaci sa sneh a voda stekajú zo strechy s nízkym sklonom pomalšie ako zo šikmej strechy. Preto treba venovať zvýšenú pozornosť čisteniu v oblasti okolo strešných okien a prestupov strechy. Skontrolujte tiež zvodové vpuste.

Všímajte si detaily

Pri vizuálnej kontrole venujte pozornosť detailom. Skontrolujte miesta napojenia krytiny na komíny, sprasknuté škridly, uvoľnené hrebenáče a pod. Prípadné nedostatky konzultujte s odborníkom, a to buď pokrývačom alebo pracovníkom technického servisu CREATON.

Skontrolujte aj interiér

Dôkladne si prezrite podkrovie, či v ňom nedochádza k zatekaniu. Neriešené aj drobné lokálne zatečenia môžu totiž o pár mesiacov spôsobiť problémy, ktorých odstránenie môže byť finančne mimoriadne náročné.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.