Strechu skontrolujte pred zimou

Strechu skontrolujte pred zimou
strechu-skontrolujte-pred-zimou-1170x585

Kvalitná keramická, betónová alebo vláknocementová strešná krytina je základným predpokladom bezproblémového bývania. Zima však môže napáchať nepríjemnosti na akejkoľvek streche. Neopomeňte preto jej preventívnu prehliadku pred najnáročnejším obdobím v roku.

Zima preverí kvalitu strešnej konštrukcie. Vyhnite sa problémom a podrobte svoju strechu prehliadke z vnútornej i vonkajšej strany.

Koniec jesene je ideálny čas na kontrolu odkvapov. Presvedčte sa, či sú odkvapy a okolie okien vyčistené od lístia a iných nečistôt. Vyčistením týchto miest zabezpečíte, že dážď a topiaci sa sneh budú môcť bezpečne odtekať preč zo strechy. To je základný predpoklad dlhej životnosti strechy.

Nezabúdajte, že topiaci sa sneh a voda stekajú zo strechy s nízkym sklonom pomalšie ako zo šikmej strechy. Preto treba venovať zvýšenú pozornosť čisteniu v oblasti okolo strešných okien a prestupov strechy. Skontrolujte tiež zvodové vpuste.

Všímajte si detaily

Pri vizuálnej kontrole venujte pozornosť detailom. Skontrolujte miesta napojenia krytiny na komíny, sprasknuté škridly, uvoľnené hrebenáče a pod. Prípadné nedostatky konzultujte s odborníkom, a to buď pokrývačom alebo pracovníkom technického servisu CREATON.

Skontrolujte aj interiér

Dôkladne si prezrite podkrovie, či v ňom nedochádza k zatekaniu. Neriešené aj drobné lokálne zatečenia môžu totiž o pár mesiacov spôsobiť problémy, ktorých odstránenie môže byť finančne mimoriadne náročné.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.