Správne odvetranie strechy je kľúčové

Správne odvetranie strechy je kľúčové

Šikmé strechy majú na Slovensku dlhú tradíciu a stále sú u ľudí pri stavbe ich nového rodinného domu veľmi obľúbené. Je to jednoducho klasika, ktorá ani časom neomrzí. Pozor však na správnu montáž šikmej strechy, ktorej treba venovať zvýšenú pozornosť. K najčastejším problémom patrí správne odvetranie strechy.

Cieľom odvetrania strechy je odvádzanie vonkajšej vlhkosti preniknutej strešnou krytinou, odvádzanie vnútornej vlhkosti preniknutej z obytných priestorov, vyrovnanie rozdielov v teplote konštrukcií, odvádzanie nahromadeného tepla v streche zo slnečného žiarenia a pod. Vlhkosť totiž vedie k výskytu a bujneniu drevokazných húb v konštrukcii krovu a plesniveniu tepelnej izolácie, čo spôsobuje jej zhoršené tepelnoizolačné vlastnosti.

Ekonomický spôsob odvetrania

Spôsob odvetrania strechy by mal byť súčasťou návrhu jej skladby, za čo je zodpovedný projektant. Neexistuje univerzálne pravidlo, ako správne strechu odvetrať. Aby ste však nestratili nárok na záruku, dbajte najmä na dodržanie stanoveného počtu odvetrávacích prvkov v technickom liste. CREATON ponúka komplexné riešenie odvetrania strechy, a to kombináciu podhrebeňových odvetrávacích škridiel s hospodárnym celokeramickým systémom FIRSTFIX.

Montáž systému je jednoduchá a rýchla, pričom ide o najefektívnejšiu a najekonomickejšiu realizáciu odvetrania v hrebeni pri použití na sedlové strechy so zateplením na celú výšku krokvy. Pri tomto komplexnom riešení sa nemusia montovať hliníkové pásy a klasické vetracie škridly. Podhrebeňové odvetrávacie škridly s hrebenáčom dokonale chránia strechu proti zafúknutiu snehu a dažďa. Navyše FIRSTFIX poskytuje vysokú bezpečnosť aj bez hrebeňových lát.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.