Sľubný rok pre keramiku

Sľubný rok pre keramiku

Architektonické trendy súčasnosti hlásia návrat k jednoduchosti. Striedme tvary šikmých striech si priam pýtajú prevedenia s vysokou estetickou hodnotou. Pre keramickú strešnú krytinu sa preto črtá sľubný rok.

Jednoduchý tvar strechy je výhodný najmä z hľadiska jej dlhodobej a bezproblémovej prevádzky, ale aj z hľadiska energetických úspor. Zvýrazniť krásu strechy pomôže vhodne zvolený druh strešnej krytiny.

Strecha z pálených škridiel od nemeckého výrobcu CREATON so 130 ročnou tradíciou prináša viacero výhod. Je všestranným riešením pre moderné mestské stavby, ako aj pre rekonštrukciu historických objektov. Keramické škridly CREATON sa vyznačujú vysokou kvalitou a odolnosťou proti poveternostným vplyvom.

Na funkčné vlastnosti škridiel poskytuje výrobca záruku 50 rokov. Ak sa pri návrhu strechy a kladení škridiel dodržia všetky predpísané pravidlá a predpisy, krytina vydrží aj celé generácie.

Trendy pre rok 2016

Výber z viac ako 50 modelov a 260 variácií farby a modelu keramickej krytiny CREATON uspokojí aj najnáročnejšieho zákazníka. Stále viac obľúbená je veľkoformátová krytina, ktorá sa vyznačuje výborným pomerom ceny a výkonu. Medzi najpopulárnejšie modely u nás patria BALANCE alebo RAPIDO.

Pre moderný vzhľad strechy sú často na novostavbách vyberané modely s jednoduchým vzhľadom ako napr. Ploché škridly CREATON DOMINO a MIKADO.

Čoraz viac stavebníkov si uvedomuje, že dobre postavená, vhodne izolovaná, vysoko kvalitná, odolná strecha prispieva k úspornejšej prevádzke budovy. Keramická krytina CREATON má v tomto smere, čo ponúknuť.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.