Slovenskí pokrývači sa školili v Lenti

Slovenskí pokrývači sa školili v Lenti

Realizátori striech z celého Slovenska navštívili výrobný závod CREATON v maďarskom Lenti. Dozvedeli sa viac o podmienkach, v ktorých vzniká prémiová keramická strešná krytina, ako aj o šírke sortimentu.

Február využili slovenskí pokrývači na zvyšovanie svojej kvalifikácie. V dvoch turnusoch sa v maďarskom výrobnom závode v Lenti zoznámili s technológiou výroby, ale aj so sortimentom CREATON. Lenti je vyhláseným ložiskom mimoriadnej kvalitnej suroviny – tehliarskej hliny. Väčšina výrobkov pálenej strešnej krytiny CREATON putuje na slovenský trh práve z tejto fabriky.

V Lenti najskôr privítali zástupcov z východného Slovenska v sprievode Vladimíra Ivana, obchodného zástupcu pre východné Slovensko. Neskôr sem zavítali realizátori zo západného Slovenska pod vedením Maroša Peška, obchodného zástupcu pre západné Slovensko.

Nabitý program

Zástupcovia spoločnosti predstavili sortiment CREATON, pričom vyzdvihli prednosti jednotlivých modelov. Odborníci zároveň upozornili na najčastejšie chyby, s ktorými sa na strechách stretávajú. „Keramická krytina môže vydržať celé generácie, avšak len za predpokladu, že bude bezchybne položená,“ hovorí Pavel Kaderka, technický manažér CREATON.

Realizátorom zároveň predstavili aj novú on-line platformu Creaweb, ktorej cieľom je zjednodušiť komunikáciu medzi spoločnosťou a jej partnermi a zrýchliť prístup k informáciám.

Dôraz na kvalitu výroby

Po prednáškach nasledovala exkurzia do výroby. CREATON je výrobca kvalitnej keramickej strešnej krytiny s viac ako 130 históriou. „Značka CREATON si vybudovala dobré meno vysokou kvalitou svojich produktov. Svoje finálne vlastnosti nadobúda keramická krytina vďaka špičkovým technológiám výroby. Kvalita výroby je vždy v centre pozornosti, a to bez ohľadu na to, z ktorého výrobného závodu výrobok pochádza,“ dodáva Eva Kovačovičová, obchodná riaditeľka CREATON pre Slovensko.

Po celodennom školení padol vhod neformálny večerný program, počas ktorého mali hostia možnosť vymeniť si skúsenosti z praxe.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.