Šikmej streche pristane keramika i betón

Šikmej streche pristane keramika i betón

Krásnu a funkčnú strechu s dlhou životnosťou možno dosiahnuť bez ohľadu na to, či si vyberiete pálenú alebo betónovú škridlu. Vždy stavte na kvalitné materiály v celej skladbe strešného plášťa a na šikovného pokrývača.

Kvalitná strecha z poctivého materiálu vydrží celé generácie. Ak siahnete po kvalitných odborníkoch i materiáloch – budete účinne predchádzať nákladným dodatočným opravám. Poruchy strechy môžu totiž viesť až k nevyhnutnosti preloženia celej krytiny alebo úpravy skladby strechy. A to rozhodne nestojí za to. Ušetrené peniaze na začiatku realizácie miniete niekoľkonásobne za opravu chybne vykonanej strechy.

Obráťte sa na odborníkov

Bez ohľadu na to, či staviate nový dom alebo rekonštruujete, projekt stavby vrátane skladby strechy patrí vždy do rúk skúseného projektanta. Odborník navrhne vhodnú skladbu strešného plášťa v závislosti od klimatických podmienok, sklonu strechy, povahy stavby atď.

Správny návrh skladby strechy je prvým základným predpokladom jej dlhej životnosti. Ďalším dôležitým krokom je výber skúseného pokrývača. Jeho úlohou je rešpektovať projekt a postupovať podľa návrhu skladby strechy, ktorý vypracuje projektant.

Kvalitné a krásne materiály

Strecha, ktorá má slúžiť aj ďalším generáciám, musí byť kvalitná v celej skladbe. K strešnej krytine s predpokladanou dlhou životnosťou (50 a viac rokov) treba vybrať materiály zodpovedajúce jej životnosti. K čomu vám bude top škridla, keď sa vám nekvalitná hydroizolačná fólia rozpadne po niekoľkých rokoch? Nepodceňujte počet odvetracích prvkov a kvalitné príslušenstvo.

Keramická i betónová strešná krytina, ktorá sa vyrába z kvalitných surovín modernou technológiou výroby, prináša na strechu odolnosť a dlhú životnosť. Skúsený nemecký výrobca CREATON preto ponúka na funkčné vlastnosti keramickej škridly záruku 50 rokov a na funkčné vlastnosti betónovej škridly záruku 30 rokov.

Keramická strecha nevybledne, ani keď je čierna

Čierna patrí pre svoju nadčasovosť, eleganciu a kombinovateľnosť medzi najpopulárnejšie farby vôbec. Stavebníci po nej siahajú čoraz častejšie aj pri výbere farby strešnej krytiny. Odborníci s dlhoročnými výrobnými skúsenosťami konštatujú: jedinou krytinou, ktorá nevybledne ani časom, je keramická škridla.

Pri výbere farebnosti strechy si treba uvedomiť, že najtmavší odtieň na streche bude priťahovať slnečné lúče. Odborníci CREATON zdôrazňujú, že farebnosť strešnej krytiny nemá vplyv na teplotu v podkroví. Optimálnu teplotu treba zabezpečiť pomocou dostatočnej hrúbky tepelnej izolácie.

Keramická strešná krytina nadobúda všetky svoje dôležité vlastnosti výpalom, ktorý prebieha pri teplote nad 1000°C. Tieto vlastnosti si zachováva počas celej životnosti. Vysoká teplota pri výpale tiež zaručí, že povrchová úprava (glazúra alebo engoba) s keramikou dokonale splynie. Vďaka tomu škridla získa farebnú stálosť, ktorá vydrží niekoľko generácií, a to bez ohľadu na farebnosť škridly. Obe úpravy dodávajú krytine nielen atraktívny vzhľad, zároveň ju chránia pred vplyvom poveternostných podmienok a zanášaním nečistôt.

Mimoriadne dôležitá je však odolnosť a trvanlivosť krytiny. Okrem toho, že je strecha vystavená meniacim sa poveternostným podmienkam a agresívnym vplyvom prostredia, dochádza na nej počas roka k extrémnym výkyvom teplôt o viac ako 100°C.

Nemecké modely keramickej krytiny CREATON

Ekonomická škridla MAGNUM vyniká hospodárnosťou, dizajnom a kvalitou.

Model FUTURA je vhodný pre nízky sklon strechy, už od 10° (pri vodotesnom podstreší).

Plochá škridla DOMINO v modernom čiernom prevedení

Veľký formát pomôže ušetriť

Veľkoformátové keramické škridly prinášajú dvojitú úsporu – úsporu materiálu aj času, a to najmä vďaka rýchlejšej montáži.

Veľkoformátová pálená keramická škridla MAXIMA je ideálna pre rekonštrukcie.

TITANIA spĺňa požiadavky klientov na vysokú funkčnosť a zároveň ekonomickú dostupnosť.

Moderná betónová krytina

Betónová škridla KAPSTADT vyniká jednoduchým tvarom a hladkým povrchom.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.