Šikmá strecha je dobrá voľba

Šikmá strecha je dobrá voľba

Šikmé strechy majú u nás dlhú tradíciu, pričom moderné technológie prinášajú takmer neobmedzené možnosti ich stvárnenia.

Na šikmých strechách sa u nás často objavuje skladaná strešná krytina, napríklad pálená alebo betónová. Súčasní stavebníci si môžu vyberať zo širokej ponuky modelov, farieb i povrchových úprav. Medzi oceňované vlastnosti šikmých striech patrí aj jednoduchá údržba. Tvar strechy napomáha prirodzenému odtoku dažďovej vody i topiaceho sa ľadu.

Bez ohľadu na to, či ide o novostavbu, rekonštrukciu alebo sanáciu strechy, jej realizáciu treba vždy zveriť do rúk osvedčeným pokrývačom a pozornosť treba venovať každému detailu. Odmenou bude dlhá a bezproblémová životnosť strechy.

V modernej architektúre prevláda čoraz viac trend nízkeho sklonu striech. V takom prípade je veľmi dôležitý výber doplnkovej hydroizolačnej vrstvy, ktorá slúži ako ochrana podstrešnej konštrukcie. Za jej správny návrh je zodpovedný projektant.

Podstrešné fólie CREATON s názvom DUO predstavujú ekonomicky výhodné riešenie pre strechy zateplené na celú výšku krokiev. Fólia TRIO spĺňa zvýšené požiadavky vyplývajúce z geografickej polohy stavby a členitosti strešnej konštrukcie. Zvariteľná fólia QUATRO umožňuje stavebníkovi vytvoriť spolu s príslušenstvom CREATON tzv. vodotesné podstrešie, ktoré je predpísané pre minimálne sklony striech.

Medzi najobľúbenejšie materiály na šikmé strechy patrí pre svoju kvalitu, životnosť a estetickú hodnotu pálená strešná krytina.

Pálená škridla od nemeckého výrobcu CREATON patrí medzi pálenými strešnými krytinami dokonca medzi tie s najdlhšou tradíciou. Na škridly sa poskytuje 50-ročná záruka.

Betónová strešná krytina EURONIT Duratop Extra má vďaka povrchovej úprave výrazný lesk a vysokúodolnosť proti UV žiareniu. Strecha si na dlhý čas zachová intenzívne farby.

Hladký povrch eliminuje usádzanie nečistôt a maximalizuje Prirodzený samočistiaci vplyv dažďa. Na túto krytinu poskytuje výrobca 30-ročnú záruku.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.