Riešenie problémov s grafitti

Riešenie problémov s grafitti

Budovy s pridanou architektonickou hodnotou prirodzene pútajú pozornosť nielen okoloidúcich, ale aj vandalov. V takýchto prípadoch si svoje uplatnenie nachádzajú fasádne dosky so špeciálnou antigraffiti úpravou.

Vláknocementový fasádny obklad EQUITONE môže byť jednoducho transformovaný do mnohých tvarov a veľkostí, vďaka čomu si našiel uplatnenie nielen v exteriéri (na opláštenie budov), ale aj ako dizajnérsky materiál v interiéri.

Svojím vzhľadom a možnosťami úprav umožňuje architektom a projektantom navrhovať skutočne moderné koncepty. Vďaka kombinácii estetiky, funkčnosti a dlhoročnej tradícii sa uplatní aj v historických centrách miest.

Jediné významné ohrozenie reprezentatívneho vzhľadu fasády predstavuje činnosť človeka, väčšinou vo forme grafitti.

Na fasádach bez špeciálnej povrchovej úpravy je odstraňovanie grafitti nielen finančne náročné, ale pri neodbornej manipulácii hrozí aj nenávratné poškodenie fasády.

Riešenie na odstránenie grafitti existuje

Výrobca materiálu EQUITONE odporúča použiť na opláštenie budov na frekventovaných uliciach obklad so špeciálnou antigraffiti úpravou, ktorá sa aplikuje už v samotnom procese výroby. Vďaka tejto úprave sa minimalizuje povrchová pórovitosť materiálu.

Špeciálna ochranná povrchová úprava je aplikovaná na obkladové dosky EQUITONE PICTURA a EQUITONE NATURA. Čistenie takto upraveného obkladu je nenáročné, navyše životnosť tejto povrchovej úpravy je totožná so životnosťou materiálu a nevyžaduje si dodatočnú obnovu a údržbu.

V prípade znečistenia stačí poškodené miesto jednoducho očistiť roztokom na alkoholovej báze alebo špeciálnym antigraffiti prípravkom.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.