Riešenia pre historické strechy

Riešenia pre historické strechy

CREATON prináša komplexné riešenia pre obnovu striech v historických centrách miest. Investor i architekt sa môžu spoľahnúť na kvalitu keramickej krytiny s viac ako 130 ročnou tradíciou výroby.

Naša značka CREATON sa tradične zameriava aj na segment strešnej krytiny určenej pre rekonštrukcie. Škridla pre historické objekty je zastúpená pomerne širokým sortimentom pálených škridiel rôznych tvarov, rezov a povrchových úprav.

Najpreferovanejším riešením striech v pamiatkových zónach je dlhodobo prémiová historická bobrovka KLASSIK v tradičnom prevedení (guľatý rez pre šupinové krytie) alebo historická škridla AMBIENTE (segmentový rez pre korunové krytie). Okrem toho však máme v ponuke aj ďalšie netradičné tvary vrátane možnosti výroby požadovaného tvaru priamo na zákazku (konvexná či konkávna bobrovka).

Výnimočná estetika

Historické prostredie síce diktuje farebnosť a tvar keramických škridiel, ktoré možno použiť pri rekonštrukcii. Bobrovky CREATON však šírkou svojej ponuky umožňujú nespočetné množstvo vizuálnych variácií.

Pôvabná prírodná červená farba krytiny zapadne do akéhokoľvek prostredia. Jedinečný vzhľad a stálofarebnosť keramickej škridly však najlepšie zabezpečí povrchová úprava engoba Nuance alebo exkluzívna glazúra Finesse.

Farby prémiovej glazúry Noblesse, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s uznávaným dizajnérom, rozširujú estetické možnosti historických striech natoľko, že prakticky neexistuje architektonický návrh, ktorý by nebolo možné realizovať.

Prepracovaná do detailov

Spoľahlivá strecha, ktorá ochráni pamiatku ďalšie desaťročia, si okrem skúsených majstrov pokrývačov žiada zapracovať aj keramické strešné doplnky, ktoré nerušivo doplnia historickú strechu a súčasne zabezpečia jej dokonalé vetranie.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.