Riadna strecha je dobrá investícia

Riadna strecha je dobrá investícia

Strechu s kvalitnou keramickou či betónovou strešnou krytinou si môžete dopriať aj pri obmedzenom rozpočte. Poradíme vám, kde ušetriť.

Strecha bude slúžiť ďalším generáciám, ak sa skombinuje kvalitný materiál a precízna práca pokrývača. CREATON ponúka široký sortiment strešných krytín, vrátane doplnkov pre riešenie detailov. Ak sa potrebujete zmestiť do napätého rozpočtu, oceníte zopár rád, ako ušetriť na správnych miestach.

Ak nechcete prekročiť plánovaný rozpočet, vyvarujte sa akýmkoľvek dodatočným opravám. Od začiatku stavte na návrh skúseného projektanta, prácu overených pokrývačov a na kvalitné materiály v celej skladbe strechy.

Veľký formát pomôže ušetriť

Veľkoformátové škridly prinášajú dvojitú úsporu – úsporu materiálu aj času, a to najmä vďaka rýchlejšej montáži. Na pokrytie štvorcového metra strechy postačuje menší počet kusov krytiny. Plošná spotreba veľkoformátových škridiel sa začína približne už od 8,1 ks/m2. Na porovnanie: spotreba pri klasických typoch škridiel sa pohybuje medzi 11 až 16 ks/m2.

Voliteľná povrchová úprava

Náklady pomôže znížiť aj keramická či betónová škridla bez povrchovej úpravy. Časom strecha nadobudne pôvabný vzhľad vďaka prirodzenej patine. Funkčnosť škridly bez povrchovej úpravy však zostane zachovaná aj po rokoch.

Tip pre rekonštrukcie

Pri rekonštrukcii je vhodné používať škridly s dostatočným posuvom, ľahko sa prispôsobujú vzdialenosti lát. Rýchly postup prác následne vedie k celkovej úspore nákladov na realizáciu strechy.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.