Prirodzenosť je poznávacie znamenie krytiny EURONIT

Prirodzenosť je poznávacie znamenie krytiny EURONIT

Betónová škridla je synonymom odolnosti a spoľahlivosti. EURONIT prináša na strechu nielen dlhú životnosť, ale aj prirodzenosť. Vyvážené proporcie v kombinácii s atraktívnymi povrchovými úpravami dodajú vášmu domovu punc jedinečnosti.

Výnimočnosť betónovej škridly EURONIT spočíva v kombinácii materiálov najvyššej kvality, modernej technológie výroby a dômyselnosti unikátnych konštrukčných riešení.

Poznávacím znamením týchto škridiel je ich napojenie pomocou zdvojenej hornej drážky, ktorá účinne bráni vzlínaniu náporového dažďa a prachového snehu. Tesnosť krytiny maximalizujú zvýšené a pod uhlom stúpajúce bočné drážky.

Dvojité spevňujúce rebrovanie zvyšuje stabilitu a pevnosť škridly. Závesné nosy zas umožňujú bezpečné zavesenie na strešné laty, vďaka špeciálnemu tvaru tiež chránia laty pred vlhkosťou.

Povrchová úprava pre krásu i odolnosť

Krytina EURONIT sa ponúka v dvoch povrchových úpravách.

Tradičné vyhotovenie predstavuje polomatný povrch. Nielen do náročných klimatických podmienok je vhodná povrchová úprava DURATOP.

DURATOP sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti UV žiareniu, a preto si strecha na dlhý čas zachová intenzívne a žiarivé farby. Tento hladký povrch eliminuje usadzovaniu nečistôt a zaručuje čistotu povrchu škridly. Maximalizuje sa tak prirodzený samočistiaci vplyv dažďa.

Modely pre rozmanitý vzhľad

Jednotlivé modely a farebné varianty krytiny EURONIT sú navrhnuté tak, aby prirodzene podčiarkli charakter domu. Povrchová úprava DURATOP dodáva týmto betónovým škridlám výnimočný lesk, ktorý vyniká už z diaľky. Navyše významne prispieva k zvýšeniu ich odolnosti.

Škridla EURONIT EXTRA svojím miernym tvarom nadväzuje na prvé škridly používané v stavebníctve, ktorých história siaha až do starovekého Ríma. Zaoblené čelné hrany škridly a jemné odrazy svetla umocňujú výraz ideálnej harmónie tejto strešnej krytiny. Škridla sa ponúka vo farbách klasická červená, tmavočervená, tmavohnedá a tmavosivá.

Výrazný lesk a výnimočný vzhľad tejto krytiny vytvorí špeciálna povrchová úprava EURONIT DURATOP EXTRA. Táto povrchová úprava sa ponúka v odtieňoch mokka, ohnivá červená či zamatová čierna.

EURONIT PROFIL S je klasická škridla – vlna v tradičnom tvare písmena S. Strecha pokrytá touto škridlou nadobúda vzhľad inšpirovaný tvarmi prírody a poskytne vášmu domu estetické a bezpečné prekrytie na mnohé roky. Vyrába sa vo farbách klasická červená, tmavočervená, tmavohnedá a tmavosivá.

Vďaka povrchovej úprave DURATOP je model EURONIT DURATOP PROFIL S neprehliadnuteľný. Výrobca ponúka v tejto povrchovej úprave nielen tradičné farebné odtiene mokka, ohnivá červená, zamatová čierna, ale aj antracitová a oceľovosivá.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.