Predĺžte trvanlivosť strechy

Predĺžte trvanlivosť strechy

Keramická škridla je krytina s najdlhšou životnosťou. Na strechu preto prináša optimálny pomer ceny a úžitkovej hodnoty spomedzi všetkých krytín na trhu.

Pálená škridla nemeckej značky CREATON patrí medzi pálenými strešnými krytinami medzi tie s najdlhšou tradíciou. Vďaka špeciálnej technológii výroby a 130-ročným skúsenostiam poskytujeme na funkčné vlastnosti keramickej krytiny záruku až 50 rokov. Životnosť strechy však môže pri kvalitnom zhotovení podstrešnej konštrukcie dosahovať aj 100 rokov.

Základom je správne odvetranie

Z hľadiska životnosti strechy zohráva významnú úlohu nielen výber strešnej krytiny, ale aj jej správne odvetranie. Nedostatočné odvetranie strechy spôsobuje kondenzáciu pár, čo následne poškodzuje drevenú konštrukciu.

Správne odvetranie strechy je tiež podmienkou pre uplatnenie záruky na funkčné vlastnosti strešnej krytiny. Výrobcovia podmieňujú garanciu na strešnú krytinu práve dodržaním aplikácie predpísaného počtu odvetrávacích prvkov alebo iným vhodným spôsobom, aby sa dosiahlo normou požadované odvetranie.

Za návrh vhodnej krytiny, skladby strešného plášťa a vetracej medzery je vždy zodpovedný projektant, bez ohľadu na to, či ide o novostavbu alebo rekonštrukciu. Na základe platných noriem a pravidiel navrhne najvhodnejšie riešenie v závislosti od klimatických podmienok, sklonu strechy, povahy stavby atď. CREATON ponúka hneď niekoľko spoľahlivých variantov zabezpečenia spoľahlivého odvetrávania strechy.

Z hľadiska životnosti strechy a zachovania jej tepelnoizolačných vlastností je tiež kľúčová voľba správneho typu poistnej hydroizolačnej fólie. Za jej správny návrh je takisto zodpovedný projektant, ktorý ju navrhne na základe posúdenia sklonu strechy, jej skladby a pod.

Značka CREATON ponúka niekoľko spôsobov, ako riešiť odvetranie v hrebeni. Možno ho zaistiť pomocou klasických vetracích škridiel alebo celokeramickým systémom Firstfix s použitím podhrebeňových vetracích škridiel.

Kvalitne zhotovená strecha z keramickej krytiny CREATON bude slúžiť aj ďalším generáciám. K strešnej krytine s predpokladanou dlhou životnosťou (50 a viac rokov) preto treba vybrať materiály zodpovedajúce jej životnosti.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.