Pred zimou nastáva vhodný čas na dokončenie strechy

Pred zimou nastáva vhodný čas na dokončenie strechy

Každoročne zastihne zima nejedného stavebníka uprostred nedokončenej stavby rodinného domu. Zima môže kvalite hrubej stavby prospieť. Vždy je však lepšie, ak má stavba už dokončenú strechu.

Ak staviate, odporúča sa dokončiť strechu ešte predtým, než začnú nočné teploty klesať pod bod mrazu. Vymrznutie stavby je prínosom z hľadiska statiky budovy, ale len v prípade, ak je stavba pod strechou chránená pred poveternostnými podmienkami, najmä pred degradačnými účinkami vody. Kvalitnú strechu možno postaviť aj za pomerne krátky čas. Vždy je však dôležité vybrať si spoľahlivé materiály a skúsených pokrývačov.

Akú krytinu si vybrať?

Z časového hľadiska nie je príliš veľký rozdiel medzi kladením pálenej, betónovej alebo vláknocementovej krytiny.

Pálená škridla CREATON ponúka vysokú kvalitu a moderný dizajn. Medzi pálenými strešnými krytinami patrí dokonca medzi tie s najdlhšou tradíciou. Vďaka už 130 ročnej histórii sa tento nemecký výrobca môže pochváliť bohatými skúsenosťami s výrobou pálenej krytiny. Na škridly sa poskytuje 50-ročná záruka.

Betónová škridla je synonymom odolnosti a dlhej životnosti strešnej krytiny. Medzi osvedčené a vyhľadávané výrobky na našom trhu patrí betónová škridla EURONIT. Na túto krytinu poskytuje výrobca 30-ročnú záruku.

Vďaka svojej vysokej estetickej a funkčnej hodnote je vláknocementová krytina ETERNIT obľúbená pri rekonštrukciách i novostavbách. Jej výhodou je nielen nízka hmotnosť, ale aj jej ďalšie funkčné vlastnosti. Okrem toho oslovuje svojím vzhľadom a ekologickosťou.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.