Povrchová úprava pre krásu aj odolnosť

Povrchová úprava pre krásu aj odolnosť

Na pálenú aj betónovú strechu treba mať vysoké nároky – na funkčnosť i estetiku.

CREATON, výrobca tradičnej nemeckej pálenej krytiny, umožňuje kreatívne riešenie rôznych typov striech. Dovoľuje to rozmanitosť modelov, ich farebných prevedení a povrchových úprav. Široký sortiment je navyše doplnený poradenstvom pri výbere.

Glazúra či engoba?

Modely strešných krytín CREATON sa vyrábajú v dvoch povrchových úpravách: s engobou alebo s glazúrou. Obe úpravy dodávajú krytine nielen farebnosť, ale zároveň aj ochranu pred vplyvom poveternostných podmienok a tiež pred zanášaním nečistôt.

Engoba sa vyznačuje matným, niekedy až pololesklým povrchom. Naopak povrch glazúry je viditeľne hladký a lesklý, pretože obsahuje väčší podiel kremičitých prísad. Glazúrovaná krytina lepšie odoláva zanášaniu nečistôt a tvorbe machu.

Voliteľná povrchová úprava

Ak si nepotrpíte na výnimočný vzhľad strechy, ušetriť môžete na škridlách bez povrchovej úpravy. Keď za niekoľko rokov zostarnú, získajú typickú patinu. Na pamiatkových objektoch sa zvyčajne používajú práve škridly bez povrchovej úpravy.

engoba

glazúra

 

Dva typy povrchovej úpravy betónovej škridly

Krytina EURONIT je v ponuke v dvoch povrchových prevedeniach. Tradičné prevedenie je polomatný povrch. Nielen do náročných klimatických podmienok je vhodná povrchová úprava DURATOP.

Betónová škridla EURONIT DURATOP má vďaka povrchovej úprave výrazný lesk a vysokú odolnosť proti UV žiareniu. Strecha si tak na dlhý čas zachováva intenzívne farby. Hladký povrch eliminuje usadzovanie nečistôt a maximalizuje prirodzený samočistiaci vplyv dažďa.

Betónová strešná krytina EURONIT si však aj bez povrchovej úpravy DURATOP zachováva svoje kvalitatívne a estetické vlastnosti po celý čas svojej životnosti.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.