Povedzte ÁNO odolnej streche

Povedzte ÁNO odolnej streche

Najdôležitejšie je mať strechu nad hlavou, hovorili nám kedysi rodičia. V súčasnosti je omnoho dôležitejšie dať rodinnému domu takú strechu, ktorá vydrží počas nášho života. Ak si správne vyberiete, zdedia ju aj vaše deti.

Istotu dlhej životnosti a dlhodobo krásneho vzhľadu predstavuje tvrdá strešná krytina.

V našej ponuke preto nájdete aj najobľúbenejšie druhy krytiny na našom trhu: keramické a betónové škridly. Strešná krytina kvalitných výrobcov pomôže vytvoriť domov pre niekoľko generácií.

Betónové aj keramické škridly vydržia vďaka svojej pevnosti dostatočnú záťaž, dokonca i v prípade bohatej snehovej nádielky. Skladaná strešná krytina chráni dom pred každým počasím.

Sneh, ľad, dážď a silný vietor pri tomto type striech nemajú šancu. Nehrozí, že budú odfúknuté alebo že na nich krupobitie zanechá stopy, ako je tomu pri niektorých ľahkých strešných krytinách. Nie nadarmo sa strecha z tvrdej strešnej krytiny označuje ako bezpečná.

Výhodou je to, že nie je nutné investovať peniaze do jej ďalšej údržby.

Pálená škridla CREATON

Dlhá životnosť, nemecká kvalita a bezproblémová pokládka. Tieto vlastnosti predurčili keramickú škridlu Creaton, aby sa medzi majiteľmi rodinných domov stala vyhľadávanou strešnou krytinou. Hovoríme o škridle, ktorá má tradíciu výroby už od roku 1884.

Okrem príjemného vzhľadu a prijateľnej ceny má strešná krytina Creaton aj výborné parametre. Vyznačuje sa dlhou životnosťou a kvalitnými povrchovými úpravami v prevedení engôb či glazúr. Tieto jedinečné vlastnosti sú dosiahnuté vďaka výberu tých najkvalitnejších surovín.

Niektoré modely sa vyrábajú unikátnou technológiou Keralis, pri ktorej sú čisté a kvalitné suroviny rozomleté na jemný prach. Jeho následným spracovaním tak vznikne zmes, z ktorej sú škridly vypaľované pri teplote viac ako 1100 °C. Vďaka tejto technológii sú škridly rovnomerne prefarbené do suroviny v celej hrúbke.

Creaton ponúka široký výber modelov a farieb – od klasických typov strešných krytín až po veľkoformátové škridly a bobrovky. Strechu tak môže majiteľ vybrať svojmu domu doslova na mieru.

EURONIT – technický unikát

Vyhľadávanou alternatívou zastrešenia novostavby, dokonca aj v prípade rekonštrukcie, je aj betónová strešná krytina Euronit. Vyrába sa patentovanou nemeckou technológiou.

Jej najdôležitejšími prvkami sú povrchové úpravy HDS a Duratop, zabezpečujúce trvalú farebnú stálosť škridiel a unikátne technické riešenie bočných drážok zvýšených pod uhlom. Táto technológia poskytuje vyššiu ochranu strechy pred poveternostnými vplyvmi.

Všetky uvedené vlastnosti predurčujú krytinu Euronit pre dlhodobé použitie na strechách rôznych typov a tvarov vo všetkých klimatických odmienkach.

Okrem svojej životnosti presvedčia i výborným pomerom ceny a kvality. Medzi atraktívnymi farbami betónových škridiel je najžiadanejšou farbou mokka, ktorá pôsobí veľmi vznešene. Odolná strecha tak môže byť nie len kvalitná, ale aj krásna.

Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás.

Kontaktný formulár
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.