Pálená alebo betónová škridla?

Pálená alebo betónová škridla?

Pri výbere krytiny na vašu strechu zvážte tri základné parametre: odolnosť, životnosť a vzhľad. Strešná krytina CREATON je správna voľba, či už si vyberiete pálenú alebo betónovú.

Odolnosť

Odolnosť proti poveternostným vplyvom nadobúdajú škridly CREATON jednak kvalitou surovín, ale aj modernou technológiou výroby. Bezproblémové fungovanie šikmej strechy pomáha zabezpečiť aj dômyselná konštrukcia škridiel, ktorá účinne zabraňuje zafúkavaniu náporového dažďa a prachového snehu pod krytinu.

Dlhá životnosť

Záruka na funkčné vlastnosti materiálu je jednou z najdôležitejších otázok, na ktoré sa pri výbere krytiny treba zamerať. Na všetky modely keramickej škridly CREATON je poskytovaná 50-ročná záruka na funkčné vlastnosti. Na funkčné vlastnosti betónovej škridly CREATON ponúka výrobca záruku 30 rokov. Ak bude strecha zrealizovaná zo špičkových materiálov spoľahlivým pokrývačom, máte istotu, že vydrží celé generácie, bez ohľadu na to, či je keramická alebo betónová.

Atraktívny vzhľad

Škridly CREATON sa vyznačujú rozmanitosťou modelov, ich farebných prevedení a povrchových úprav. Umožňujú kreatívne stvárnenia rôznych typov striech.

Keramická strešná krytina sa ponúka v dvoch povrchových úpravách: v jemnom hodvábne matnom až pololesklom prevedení s engobou alebo v hladkom a lesklom prevedení s glazúrou. Obe úpravy dodávajú krytine nielen atraktívny vzhľad, škridla vďaka nim získa farebnú stálosť. Zároveň ju chránia pred vplyvom poveternostných podmienok a zanášaním nečistôt.

Betónovej strešnej krytine dodáva výrazný lesk a vysokú odolnosť proti UV žiareniu povrchová úprava DURATOP. Strecha si vďaka tomu zachováva intenzívne farby dlhý čas.

CREATON s keramickou i betónovou škridlou

Od apríla 2017 sa pod značkou CREATON predáva nielen keramická, ale aj betónová a vláknocementová strešná krytina. Každá z krytín bude k dispozícii so širokým doplnkovým príslušenstvom pre dokonalé zvládnutie každého detailu.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.