Nová strecha v pamiatkovej zóne – žiadny problém

Nová strecha v pamiatkovej zóne – žiadny problém

Bývanie v historických centrách miest láka svojou nezameniteľnou atmosférou. Má však svoje pravidlá, najmä ak ide o stavebné zásahy v pamiatkovej zóne. Práve strecha je často predmetom sporov medzi požiadavkami pamiatkových úradov a predstavami investorov.

Keramická škridla patrí k najdlhšie používaným stavebným materiálom na svete. Odolná keramická strešná krytina značky CREATON si počas svojej 130 ročnej tradície vydobyla stabilné postavenie na trhu. Obľúbeným tvarom, ktorý zdobí mnohé strechy historických budov, sú bobrovky. Modely Klassik a Ambiente sa dodávajú v rozmanitých glazúrach a engobách, aby harmonicky zapadli do okolitého prostredia.

Moderné trendy však prenikajú aj sem. Postupne sa v centrách miest začína uplatňovať veľkoformátová škridla. Charakter materiálu rešpektuje požiadavky pamiatkarov a zároveň svojím vzhľadom dodá streche jedinečnosť. Medzi najobľúbenejšie modely veľkého formátu patrí Balance, Rapido, Premion alebo najnovší prírastok Titania.

Novinky vám zašleme aj do mailu

Zaregistrujte sa
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.