Nápaditý výzor strechy

Nápaditý výzor strechy

Ľudia, ktorí uprednostňujú klasiku a prirodzený vzhľad, dávajú prednosť streche s pálenou keramickou krytinou. Tá patrí k tradičným spôsobom zastrešenia, pričom domu dodáva nádych elegancie. Navyše sa na ňu možno stopercentne spoľahnúť. Reprezentantom prirodzenej krásy je strešná krytina CREATON RAPIDO.

Škridla CREATON RAPIDO je dvojito falcovaná pálená keramická krytina s typickým originálnym tvarom a efektom tienenia svetla. Zaručuje vysokú úžitkovú hodnotu. Má hladký povrch, ktorý zabraňuje usadzovaniu nečistôt. Vyrába sa z veľmi kvalitnej hliny, vyznačuje sa vynikajúcou pevnosťou a farebnou stálosťou, z ktorej sa užívateľ bude tešiť dlhé roky. Výrobca poskytuje krytinu v hnedej a čiernej farbe a niekoľkých odtieňoch klasickej červenej.

Stačí menej kusov škridiel

Škridla CREATON RAPIDO poskytuje výborný pomer ceny a výkonu. Ide o veľkoformátový XXL typ strešnej krytiny, ktorý prináša dvojnásobnú úsporu. Na jednej strane sa ňou šetrí čas, na druhej samotný materiál. S touto strešnou krytinou sa výrazne znižuje prácnosť a dochádza k úspore dreva pri latovaní. Na jeden meter štvorcový sa pritom spotrebuje len 8,1 kusov škridiel.

Tesná krytina

Pálená keramická krytina CREATON RAPIDO vyniká bezpečnosťou. Disponuje „Labyrint“ systémom so špeciálnymi bočnými drážkami, ktorý zaručuje vertikálnu tesnosť krytiny. Vzniká odolná vodná bariéra, ktorú nezdolá a neprekoná ani veľmi silný vietor. Škridla má veľký rozsah posunu v hlavovej časti až o 31 mm. Umožňuje to použitie tohto typu zastrešenia na rekonštrukciu domu, ale aj na novostavbu už od sklonu 10° pri zachovaní dokonalej tesnosti krytiny.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.