Najpredávanejšie škridly roku 2016

Najpredávanejšie škridly roku 2016

Keramickú strešnú krytinu preferuje čoraz viac Slovákov. Dokazuje to aj nárast predaja pálených škridiel od nemeckého výrobcu CREATON. V roku 2016 sa darilo aj osvedčenej betónovej strešnej krytine EURONIT.

Predaj pálenej krytiny CREATON na slovenskom trhu rástol aj v tomto roku. Krytina si slovenských zákazníkov podmanila svojou kvalitou a atraktívnym dizajnom. Pod tento nárast sa nepochybne podpisuje aj dôvera v skúsenosti nemeckého výrobcu CREATON so 130-ročnou históriou.

Najpredávanejším modelom roku 2016 bol model BALANCE, ktorý sa vyrába v maďarskom výrobnom závode v Lenti. Úspech tohto modelu tkvie jednak v tvare, ktorý je typický pre náš región, ale aj vo veľkom formáte, ktorý okrem skvelého vzhľadu prináša na strechu aj úsporu.

Veľkoformátová posuvná keramická škridla BALANCE s hladkým povrchom patrí medzi najobľúbenejšie modely v tvare klasickej vlny na Slovensku. Zaujme vyváženosťou tvaru, proporcií a hospodárnosťou so spotrebou od 8,4 ks/m2. Vďaka prepracovanému systému vodných drážok je zároveň vhodná aj na použitie pri nízkych sklonoch striech od 12°.

Nárasty aj v betónovej krytine

Všeobecný trend naznačuje, že predaj betónovej strešnej krytiny v Európe postupne klesá. Osvedčenej značke EURONIT sa však darilo aj v roku 2016. V tomto smere je dôležité vyzdvihnúť až 30-ročnú záruku, ktorú výrobca poskytuje na jej funkčné vlastnosti. V roku 2016 bol záujem najmä o škridlu EURONIT EXTRA s tradičným tvarom a špeciálnou odolnou povrchovou úpravou DURATOP.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.