Nadkrokvová izolácia CREATHERM

Nadkrokvová izolácia CREATHERM

Výrobky CREATHERM sú určené na zabezpečenie spoľahlivej tepelnej izolácie strechy nad krokvami.

Tepelnoizolačné dosky CREATHERM sú vyrobené z tvrdenej polyuretánovej peny (PIR). Vďaka tomu sa vyznačujú vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, tvarovou stálosťou a odolnosťou proti poveternostným vplyvom.

Úspora energie pri použití nadkrokvovej tepelnej izolácie CREATHERM môže byť až o 50 až 60 % vyššia v porovnaní so zateplením strechy tradičným spôsobom medzi krokvy.

Nadkrokvová izolácia z PIR-penových dosiek umožňuje realizovať na streche súvislú tepelnoizolačnú vrstvu bez tepelných mostov. Homogénnosť tejto vrstvy a zároveň jednoduché kladenie zabezpečuje aj špeciálny systém spájania dosiek na pero a drážku.

Dva kroky v jednom výrobku

Pre rekonštrukcie sa odporúča systém CREATHERM s kašírovanou vrstvou sklenej vaty po oboch stranách. Doska je na vrchnej strane doplnená o paropriepustnú hydroizolačnú fóliu CREATON TRIO. Tá zaisťuje odvod pár a vlhkosti z priestoru medzi krokvami, ale aj zo samotných krokiev.

Dosky CREATHERM PLUS pre novostavby sú obojstranne kašírované hliníkovou fóliou, ktorá v zime zadržiava teplo z vnútorného priestoru a v lete odráža slnečné žiarenie. Neoddeliteľnou súčasťou systému je hydroizolačná fólia CREATON TRIO. CREATHERM PLUS prináša do priestoru pod strechou aj estetické výhody. Tepelná izolácia umiestnená nad krokvami umožňuje priznať vnútornú drevenú konštrukciu.

Kompletný systém

Súčasťou tepelnoizolačného systému nad krokvami CREATHERM je široký sortiment fóliových doplnkov CREATON pre vytvorenie vodotesných podkladových krytov, ale aj špeciálne upevňovacie skrutky a doplnky.

Brožúra Creatherm 2017

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.