Na čo sa pýtať pri výbere strešnej krytiny?

Na čo sa pýtať pri výbere strešnej krytiny?

Výber strešnej krytiny významne ovplyvní nielen životnosť strechy, ale aj celkovú hodnotu nehnuteľnosti na realitnom trhu. Aké otázky treba klásť pri jej výbere?

Keramická strešná krytina od nemeckého výrobcu CREATON zvyšuje prestíž strechy kombináciou odolnosti proti poveternostným vplyvom, dlhej životnosti a atraktívneho vzhľadu. Ak vyberáte vhodný typ pálenej škridly pre novostavbu alebo rekonštrukciu, zamerajte sa predovšetkým na sklon a tvar strechy.

Nízky sklon

Vhodne zvolený sklon má za dôsledok rýchly odvod zrážkovej vody zo strechy. Preto vo všeobecnosti platí, čím vyšší sklon strechy, tým lepšie. V súčasnej modernej architektúre však prevláda čoraz viac trend nízkeho sklonu striech. V minulosti sa na zhotovenie striech s nízkym sklonom používali iné materiály.

Progresívni výrobcovia keramickej strešnej krytiny však vychádzajú v ústrety požiadavkám svojich zákazníkov. Pálené škridly CREATON FUTURA ponúkajú spoľahlivé riešenie pre krásnu strechu s nízkym sklonom, ktorá však zaručuje maximálnu funkčnosť a dlhú životnosť. Keramickú škridlu CREATON DOMINO možno použiť pri sklone strechy 15° a CREATON BALANCE už pri sklone 12° pri vodotesnom podstreší.

Tvar strechy

Druhou zásadnou otázkou pri výbere strešnej krytiny je tvar strechy. Jednoduchý tvar strechy je výhodnejší, keďže predstavuje nižšie riziko nesprávnej montáže alebo zatečenia strechy. Členitý tvar s množstvom prestupov si vyžaduje precíznu prácu skúsených pokrývačov, ktorí dbajú na správne zvládnutie všetkých detailov. CREATON preto ponúka pre správnu realizáciu bezproblémovej strechy kompletný strešný systém vrátane doplnkových škridiel a riešení detailov.

Záruka na materiál

Záruka na funkčné vlastnosti materiálu je jednou z najdôležitejších otázok, na ktoré sa pri výbere krytiny treba zamerať. Na všetky modely keramickej škridly CREATON je poskytovaná 50-ročná záruka na funkčné vlastnosti. Ak bude strecha zrealizovaná zo špičkových materiálov spoľahlivým pokrývačom, máte istotu, že vydrží celé generácie.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.