Moderné maloformátové šablóny Eternit na strechu i fasádu

Moderné maloformátové šablóny Eternit na strechu i fasádu

Odborníci s obľubou používajú maloformatové šablóny ETERNIT z vláknocementu na pokrývanie striech alebo stien pri tradičných i moderných budovách. Tento atraktívny a trvanlivý materiál sa osvedčil ako riešenie pre strechy aj fasády budov všetkých druhov.

Moderné šablóny ETERNIT už nie sú strešnou krytinou s obsahom azbestu a zlou povesťou, ale jedná sa o prírodný stavebný prvok z vláknocementu. Šablóna z vláknocementu je šetrná k životnému prostrediu, dodáva budove krásu a súčasne zachováva aj jej hodnotu, či už sa jedná o budovy s nízkou spotrebou energie alebo pasívne domy. Dlhá životnosť, trvanlivá kvalita a mimoriadny dizajn plochej šablóny dodávajú budove zvláštnu náladu. Vďaka starostlivo vyberaným surovinám je tento produkt ľahký, odolný voči vode, mrazu, žiaruvzdorný a nerozbitný.

Strešné šablóny ETERNIT sú dostupné až v 35 rozmeroch a 30 farbách, s hladkým alebo štruktúrovaným povrchom.

obr-1           obr-2           obr-3

6 dôvodov, prečo pokrývať strechy vláknocementovými šablónami

1. dôvod: spoľahlivé riešenie strechy

S ohľadom na čím ďalej extrémnejšie počasie v posledných rokoch sa aj v prípade rodinných domov a verejných budov vyhľadávajú stavebné materály, ktoré poskytujú dostatočnú ochranu v rôzných klimatických podmienkach. Medzi tieto materiály patria aj maloformátové strešné šablóny z vláknocementu. Tieto šablóny a strechy z nich vyrobené sú odolné voči klimatickým vplyvom a poskytujú istú ochranu aj v prípade extrémnych výkyvov počasia.

obr-4

2. dôvod: výhodou je malá hmotnosť

Nízka hmotnosť šablóny z vláknocementu je dôležitým faktorom z hľadiska statiky i z pohľadu možnosti aplikácie. Eternitové produkty majú v tejto oblasti skutočnú výhodu: kreatívny a mnohostranný stavebný materiál charakteristický svojou nízkou hmotnosťou, krásou i hospodárnosťou.

3. dôvod: významná je večnosť

Stavba vlastného domu pre väčšinu staviteľov nie je iba snom, ale aj najvýznamnejšou investíciou ich života, ktorú sprevádza rada dôležitých rozhodnutí. Nie je tomu inak ani v prípade tých, ktorý plánujú rekonštrukciu: obnova strechy, prípadne fasády, znamená značné výdavky z rodinného rozpočtu. Názov značky ETERNIT pochádza z latinského slova „eternitas“, čo znamená večnosť.

Aj keď nestaviame na večné časy, ale usmerníme rozhodnutia svojich zákazníkov k vhodnému použitiu stavebných materiálov, ktoré ponúkajú atraktívne, technicky zodpovedajúce a vyslovene trvanlivé riešenie, tak určite takéhoto odborníka radosťou ďalej doporučia.

Mali by sme doporučovať materály, ktoré sú trvanlivé a ktorého výrobcovia si sú tejto skutočnosti vedomí a preto poskytujú dostatočne dlhú písomnú záruku. Podmienky, ktoré si ETERNIT stanovil, sú prísnejšie ako bežne platné medzinárodné alebo lokálne normy a predpisy a sú zaručené i písomne.

Značka ETERNIT znamená na trhu strešných krytín kvalitu, ktorá je uznávaná na medzinárodnej úrovni, čo firma potrvdzuje aj písomne na poskytovanú 30-ročnú záruku.

4. dôvod: surovinou je vláknocement

Tradične používané šablóny, ktoré možno aj dnes – väčšinou v zlom stave – môžeme nájsť na množstve budov, je jednoduchšie vymeniť za ich moderný ekvivalent. Tento materiál však nie je totožný so skôr rozšírenou verziou. Moderné šablóny ETERNIT už nie sú tým istým materiálom, ktorý obsahoval nechválne preslávený azbest. Jedná sa o vláknocementový stavebný prvok vyrobený z prírodných materiálov. Vláknocementová krytina, ku ktorej výrobe sa využívajú prírodné suroviny, je šetrná k životnému prostrediu. Dnes sa produkuje v modernom výrobnom závode v Nemecku.

obr-5 obr-6 obr-7

5. argument: v ktorejkoľvek farbe dúhy

Vláknocementová strešná krytina ETERNIT je dostupná približne v 35 rôznych rozmeroch a 30 farbách, s hladkým alebo štruktúrovaným povrchom. Avšak, na zákazku možno dnes vyrobiť všetky farby dúhy. Proces farbenia, ktorý berie do úvahy prírodné zloženie materiálu aj decentné sfarbenie štruktúrovaného povrchu dodáva streche osobitnú optickú hĺbku a farebnú sýtosť.

6. argument: medzinárodne uznávaná kvalita

Nemecká spoločnosť ETERNIT je výrobcom strešnej krytiny s viac ako 100-ročnou tradíciou. Dnes táto nemecká firma vyrába s použitím prírodných surovín a vláknocementu šablóny a dosky vhodné ako na strechy, tak aj na oplášenie budov fasád. Distribútorom nemeckého ETERNIT je v súčasnosti spoločnosť CREATON South-East Europe Ltd., výrobca keramickej strešnej krytiny a člen belgickej skupiny Etex.

obr-8 obr-9 obr-10 obr-11

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.