Maxima – všestranná pálená škridla

Maxima – všestranná pálená škridla
maxima-2x1

Výrobca vyzdvihuje všestrannosť veľkoformátovej keramickej škridly CREATON Maxima. Vďaka osvedčenému tvaru je mimoriadne vhodná najmä na rekonštrukcie striech, ale uplatní sa aj pri novostavbách.

Posuvná veľkoformátová škridla Maxima prináša na strechu maximálnu schopnosť prispôsobiť sa. Vyznačuje sa vzhľadom podobným betónovej strešnej krytine. Streche však prepožičiava ďalšie výhody, vrátane výborného pomeru kvality a ceny.

„Model a tvar škridly sa osvedčil na konkurenčne náročnom nemeckom trhu. Predpokladáme, že sa vzhľadom na kvality, ktoré prináša najmä v oblasti rekonštrukcií, udomácni aj na slovenskom trhu,“ verí Eva Kovačovičová, obchodná riaditeľka CREATON pre Slovenskú republiku.

Prispôsobivá škridla

Vhodný rozmer a konštrukcia škridly umožňujú bočné napojenie na pôvodnú betónovú strešnú krytinu. Maxima sa tak perfektne prispôsobí vzhľadu striech, napr. v prípade radových domov. Sanáciou strechy tak výrazne zvýši hodnotu nehnuteľnosti. Výhodou tejto škridly je jej ideálna krycia dĺžka, vďaka nej perfektne padne aj na pôvodné latovanie strechy s betónovou krytinou.

Výhody pre rekonštrukcie

Model Maxima umožňuje dostatočný posuv v hlavovej drážke, a to 41 mm. Vďaka veľkej vôli pri posuve možno škridly veľmi ľahko prispôsobiť vzdialenosti lát a kladenie je jednoduchšie. Možno ju klásť už od sklonu strechy 12° pri vodotesnom podstreší.
Vďaka optimálnemu formátu vyniká spotrebou škridly od 10 ks/m². To sa priaznivo prejaví na celkových nákladoch na zhotovenie strechy.

Vďaka jedinečnej technológii spracovania ponuka škridla čisté línie a hladké hrany, čo sa tiež priaznivo prejavuje pri manipulácii a kladení. Tvar škridly je výhodou pri členitejších a zložitejších tvaroch striech.

Krása a funkčnosť

Vďaka bezpečnému odvodu vody z plochy škridly a hlbokým bočným drážkam zaisťuje krytina dostatočnú ochranu strechy proti nepriazni počasia. Tri hlavové drážky poskytujú zdokonalenú ochranu proti dažďu. Drážka pod závesným hrotom na zadnej strane škridly zabezpečuje rýchlejšie odvetranie drevených lát a predlžuje tak životnosť konštrukcie strechy.

Osvedčený tvar škridly s dizajnom betónovej strešnej krytiny sa vyznačuje technicky prepracovanými detailmi pre univerzálne použitie. CREATON vďaka vnútorným predpisom pre výrobu krytiny, vysoko prekračuje štandardné požiadavky európskej normy EN 1304, ktoré sú kladené na keramickú krytinu. Vďaka tomu poskytujeme na funkčné vlastnosti záruku až 50 rokov.

Krytina má 100% odolnosť proti UV žiareniu a povrchová úprava engoba či glazúra sa vyznačuje stálofarebnosťou počas celej životnosti krytiny. Na našom trhu ju ponúkame vo farebnom prevedení čierna glazúra Finesse a medenočervená engoba. Engoby a glazúry dosahujú najvyššiu kvalitu a vytvárajú dokonalý povrch odolný proti poškriabaniu či poškodeniu.

Ideálne ukončenie hrebeňa

Originálne doplnky CREATON tvoria premyslený systém pre kompletnú realizáciu strechy. Široký sortiment doplnkových výrobkov k strešnej krytine Maxima zahŕňa aj podhrebeňovú odvetrávaciu škridlu spolu so systémom FIRSTFIX.

Pri použití podhrebeňovej odvetrávacej škridly už netreba inštalovať vetrací pás hrebeňa a klasické odvetrávacie škridly, čo prináša nielen finančnú úsporu, no spolu s hrebenáčmi aj estetický vzhľad strechy bez rušivých elementov.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.