Materiály pre kvalitnú strechu

Materiály pre kvalitnú strechu

Pri výbere strešnej krytiny sú vysoké nároky na funkčnosť a estetiku určite na mieste. Poradíme vám s výberom kvalitnej strešnej krytiny.

Pálená škridla CREATON ponúka nemeckú kvalitu

Škridla značky CREATON je moderná a zároveň tradičná. Medzi pálenými strešnými krytinami patrí dokonca medzi tie s najdlhšou tradíciou. Okrem svojej 130 ročnej histórie sa tento nemecký výrobca môže pochváliť špeciálnou technológiou a bohatými skúsenosťami.

Začiatky výroby škridiel CREATON v Nemecku siahajú až do roku 1884. Od tej doby si vďaka vysokej kvalite vydobyl stabilné postavenie na trhu a dobré meno. „V západnej Európe je top značkou medzi pálenými krytinami. Vo svete patrí k najväčším výrobcom,“ hovorí Pavel Kaderka, technický manažér spoločnosti CREATON, ktorá dodáva výrobky tejto značky na náš trh.

Škridle CREATON sa vyznačujú vysokou kvalitou a odolnosťou proti poveternostným vplyvom. Tieto vlastnosti majú taktiež vďaka výberu kvalitných surovín. Niektoré modely sú vyrábané unikátnou technológiou Keralis, pri ktorej sú do suroviny primiešavané čisté a kvalitné íly rozomleté na jemný prach a jeho vlhčením tak vznikne ílová zmes, z ktorej sú škridle vypaľované pri teplote viac ako 1100 °C. Vďaka tejto technológii sú škridle rovnomerne vyfarbené v celej hrúbke páleného črepu, čo znamená jednotný farebný vzhľad aj pri rezaných škridlách v úžľabí a pod. Vďaka tejto technológii dosahujú škridle bezkonkurenčné vlastnosti.

Klasika aj kreativita

Creaton umožňuje kreatívne riešenie rôznych typov striech. Dovoľuje to rozmanitosť modelov a ich farebných prevedení. Pri výbere zo širokého sortimentu vám poradia skúsení odborníci. Na všetky škridle CREATON je poskytnutá 50 ročná záruka na funkčnosť.

Veľkoformátová pálená strešná krytina BALANCE od výrobcu CREATON je charakteristická vlnitým tvarom. Jej výhodou je nielen hospodárnosť so spotrebou od 8,4 ks/m², ale vďaka prepracovanému systému vodných drážok je zároveň vhodná aj pre použitie v nízkych sklonoch striech od 12°.

Pálená škridla TERRA OPTIMA od výrobcu CREATON spojuje nemeckú kvalitu a tradíciu so súčasnými požiadavkami na moderný vzhľad krytiny. Vďaka možnosti veľkého posuvu v hlavovej časti až 51 mm a spolu s optimálnym formátom so spotrebou od 11,9 ks/m2 tvorí ideálnu strešnú krytinu pre novostavby a rekonštrukcie.

Príjemný život pod bezpečnou strechou z betónu

Betónová škridla je synonymom odolnosti a dlhej životnosti strešnej krytiny. Medzi osvedčené a vyhľadávané výrobky na našom trhu patrí betónová škridla EURONIT. Táto spoľahlivá strešná krytina s vyváženými proporciami má 30 ročnú záruku.

Výnimočnosť betónových škridiel EURONIT spočíva v kombinácii materiálov najvyššej kvality, modernej technológie výroby a dômyselnosti riešenia jej konštrukcie. Jedným z poznávacích znamení škridiel EURONIT je dvojitá horná drážka, ktorá účinne zabraňuje vzlínaniu náporového dažďa a prachového snehu. Tesnosť krytiny maximalizujú zvýšené a pod uhlom stúpajúce bočné drážky. Dvojité spevňujúce rebrovanie zvyšuje stabilitu a pevnosť škridly. Závesné nosy zas umožňujú bezpečné zavesenie na strešné laty, vďaka špeciálnemu tvaru tiež chránia laty aj pred vlhkosťou.

Povrchová úprava pre krásu a odolnosť

Krytina EURONIT sa ponúka v dvoch povrchových prevedeniach. Tradičné vyhotovenie predstavuje polomatný povrch. Nielen do náročných klimatických podmienok je vhodná povrchová úprava DURATOP. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči UV žiareniu. Strecha si tak dlhodobo zachová intenzívne a žiarivé farby. Hladký povrch s úpravou DURATOP zabraňuje usadzovaniu nečistôt a zaručuje čistotu povrchu škridly. Maximalizuje sa tak prirodzený samočistiaci vplyv dažďa.

Škridla EXTRA má vďaka svojmu výraznému tvaru tradičný a zároveň moderný vzhľad. Svojím typickým tvarom pripomína pôvodné krytiny používané v stavebníctve už stáročia.

PROFIL S je klasická škridla – vlna v tradičnom tvare písmena. Jasne rozpoznateľný, vlnitý tvar a vyváženými proporciami tejto krytiny dodajú streche vášho domu jedinečný vzhľad a estetickú harmóniu.

Vláknocementová krytina ETERNIT

Dokonalá strecha by mala vydržať večne. A práve od latinského slova večnosť – eterna, je odvodený názov strešnej krytiny ETERNIT. Iba máloktorý stavebný materiál sa môže pochváliť dlhou a preverenou životnosťou a nadčasovým vzhľadom.

Vďaka svojej vysokej estetickej a funkčnej hodnote je vláknocementová krytina ETERNIT obľúbená pri rekonštrukciách aj novostavbách. Za úvahu stojí predovšetkým vďaka svojej nízkej hmotnosti a dobrým zvukoizolačným vlastnostiam. Okrem toho oslovuje výrazným vzhľadom a šetrnosťou k životnému prostrediu.

Ďalšou výhodou je možnosť využitia vláknocementových šablón nielen pre zastrešenie budovy, ale aj ako originálny fasádny obklad.

Osobitý charakter každej strechy vyzdvihujú rôzne spôsoby krytia vláknocementovej maloplošnej krytiny ETERNIT DACORA.

ETERNIT DACORA sa uplatní ako pri novostavbách, tak pri rekonštrukciách historických stavieb. Je uznávaným a ceneným riešením pri obnove striech našich historických pamiatok. Široká ponuka doplnkových formátov naviac umožňuje komplexní prevedenie striech akýchkoľvek tvarov a rozmerov.

  • Rôzne spôsoby krytia vláknocementovej maloplošnej krytiny ETERNIT DACORA:
    dvojité krytie
    francúzske krytie
    nemecké krytie

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.