Kvalitná strecha za dobrý peniaz

Kvalitná strecha za dobrý peniaz

Strecha má vydržať celý život, v ideálnom prípade aj niekoľko generácií. Ako postaviť kvalitnú strechu a udržať náklady pod kontrolou?

V prípade strechy môže byť lacné riešenie v dlhodobom horizonte to najdrahšie. Ak sa rozhodneme rekonštruovať alebo staviame nový dom, vždy treba zvážiť, ako dlho by nám strecha mala spoľahlivo slúžiť.

Stávka na istotu

Keramická škridla prináša na strechu najoptimálnejší pomer ceny a úžitkovej hodnoty spomedzi všetkých krytín na trhu. Životnosť takej strechy môže dosahovať aj 100 rokov. Krytina CREATON patrí medzi pálenými strešnými krytinami dokonca medzi tie s najdlhšou tradíciou. Okrem našej 130-ročnej histórie sa môžeme pochváliť aj špeciálnou technológiou výroby a bohatými skúsenosťami. Vďaka tomu poskytujeme na jej funkčné vlastnosti záruku až 50 rokov.

Priestor pre šikovné úspory

Priestor pre šetrenie na správnom mieste sa nájde aj na streche s kvalitnou strešnou krytinou. Pokrývači radi pracujú so škridlami CREATON pre ich rozmerovú presnosť a rýchle, bezproblémové kladenie.

Ďalší priestor pre úspory predstavuje výber veľkoformátovej krytiny. Veľký formát škridiel prináša stavebníkom úsporu nielen z hľadiska času, ale aj ceny. Pokrytie je s nimi rýchlejšie a celkové náklady na realizáciu strechy sú nižšie, pretože sa spotrebuje menej materiálu.

Ušetriť možno aj pri rekonštrukcii, keď sa nová krytina kladie na pôvodný krov. Vtedy je výhodné využiť posuvné škridly, pri ktorých možno prispôsobiť latovanie dĺžke krokiev.

Výber škridly bez povrchovej úpravy predstavuje ďalšiu možnosť, ako ušetriť bez obáv o funkčnosť strechy. Krytina navyše časom nadobudne originálnu patinu.

V neposlednom rade sa tiež oplatí sledovať špeciálne predajné akcie výrobcov. Aktuálne prebieha na predajniach obchodných partnerov CREATON jesenná akcia. Stavebníci si vďaka nej môžu zákazníci do 15. septembra 2016 nakúpiť vybrané modely krytiny CREATON za mimoriadne výhodné ceny.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.