Keramická škridla je nadčasová voľba

Keramická škridla je nadčasová voľba

Požiadavky na bývanie sa menia v čase. Keramická krytina však vždy bude neodmysliteľnou súčasťou stavieb po celom svete.

Máloktorý stavebný materiál si zachováva priazeň stavebníkov naprieč storočiami tak, ako pálená škridla. Naša firma rozvíja pomocou moderných technológií tradíciu výroby keramickej krytiny už viac ako 130 rokov. Na konci tohto výrobného procesu je kvalitná pálená škridla, ktorá nielenže odoláva extrémnym vplyvom prostredia, ale aj skvelo vyzerá.

Moderná a tradičná zároveň

Keramická krytina je aj v 21. storočí pre svoje funkčné vlastnosti a široké dizajnové možnosti prirodzenou voľbou pri novostavbách i rekonštrukciách striech. V ponuke sú modely krytín s tradičnými tvarmi, ktoré sa vynikajúco hodia na strechy historických budov – bobrovka. Sortiment však uspokojí aj priaznivcov moderných architektonických riešení. Ploché tvary škridiel umožňujú zhotoviť strechu, pod ktorou sa žije moderne, kvalitne a najmä zdravo.

Veľkoformátové škridly TITANIA alebo MAXIMA umožňujú vďaka nízkej spotrebe škridiel na štvorcový meter, ušetriť na správnych miestach. So škridlami CREATON sa realizátorom dobre pracuje a stavebník získa istotu spoľahlivej strechy.

Farebnosť po celé generácie

CREATON ponúka široké možnosti farebného stvárnenia striech, ktoré vydrží aj niekoľko generácií. Škridla nadobúda všetky svoje dôležité vlastnosti výpalom, ktorý prebieha pri teplote nad 1000 °C. Vysoká teplota pri výpale tiež zaručí, že povrchová úprava (glazúra alebo engoba) s keramikou dokonale splynie. Záruka na funkčné vlastnosti keramickej krytiny CREATON je preto až 50 rokov.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.