Exkurzia do výrobného závodu Creaton v poľskom Widziszewe

Exkurzia do výrobného závodu Creaton v poľskom Widziszewe

Moderný výrobný závod na výrobu keramickej strešnej krytiny sa nachádza neďaleko poľskej Poznane. Ide o najmodernejšiu továreň na výrobu strešnej keramiky v Európe. Je vybavená inovatívnymi technológiami, ktoré spĺňajú najprísnejšie európske technické normy. Náš tím sa zúčastnil exkurzie tohto závodu a preto by sme vám ho radi predstavili tiež.

Výrobné kapacity fabriky dokážu bez problémov pokryť nielen dopyt po pálenej strešnej krytine v Poľsku, ale aj okolitých krajín stredoeurópskeho regiónu. V bezprostrednej blízkosti závodu sa tiež nachádza výdatné ložisko hliny, ktorá kvalitatívne spĺňa náročné požiadavky značky Creaton. Novému modelu veľkoformátovej škridly Titania predpovedáme sľubnú budúcnosť aj na našom trhu. Preto považujeme za dôležité zoznámiť našich obchodných partnerov nielen s jej vlastnosťami, ale aj s modernou technológiou jej výroby.

Inovatívna výroba modernej škridly

Účastníci exkurzie si so záujmom prezreli výrobný závod, kde boli upozornení nielen na veľmi veľkú výpalnú pec, ale aj na jedinečný spôsob vypaľovania škridiel. Pri vypaľovaní sa škridla ukladá do horizontálnych H-kaziet, ktoré zaisťujú tvarovú stálosť a rovinnosť pri výpale. Precízna technológia výroby zaručuje nielen rozmerovú presnosť škridly, ale aj funkčnosť. Vďaka tomu môže výrobca poskytnúť záruku na škridlu až 50 rokov.

Prehliadka závodu bola doplnená o predstavenie vlastností škridly Titania, ktorá prináša na trh pálených strešných krytín výhodný pomer ceny a kvality.

Praktické ukážky zaujali

V priestoroch školiaceho strediska výrobného závodu sa obchodní partneri oboznámili s doplnkami strešnej krytiny Titania. Okrem toho im boli predstavené výhody, ktoré prináša možnosť posuvu škridly na streche až 43 mm. Rozvrhnutie optimálneho latovania v závislosti od dĺžky krokvy je vďaka tomu jednoduchšie.

Mimoriadne zaujal systém Firstfix – celokeramický systém pri ktorom netreba používať odvetracie hliníkové pásy a klasické vetracie škridly. Podhrebeňové odvetrávacie škridly s hrebenáčom, ktoré chránia strechu proti zafúknutiu snehu a dažďa. Ide o najefektívnejšiu a najekonomickejšiu realizáciu odvetrania v hrebeni.

Zaujali vás informácie v tomto článku?

Titania v detaile
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.