ETERNIT

ETERNIT

Pod značkou ETERNIT prinášame vláknocementové stavebné materiály ako maloplošné strešné šablóny, obklady pre odvetrané fasády a stavebné dosky.

ETERNIT, výber produktov
ETERNIT, strešná krytina

Strešná krytina

Vláknocementové šablóny sú tradičným a osvedčeným typom strešnej krytiny, ktorá dodáva streche klasický a zároveň originálny vzhľad. V kombinácii s vhodnou konštrukciou strešného plášťa je veľmi často využívaná aj pri výstavbe budov s najvyšším energetickým štandardom.

ETERNIT, fasády

Fasádne obklady

Odvetraná fasáda vznikla v Škandinávii pred niekoľkými storočiami. Technika odvetranej fasády (rainscreen) je dnes veľmi žiadaná najmä v oblastiach s náročnými poveternostnými podmienkami. Systémom rainscreen vonkajší obklad chráni budovu pred klimatickými vplyvmi.

ETERNIT, stavebné dosky

Stavebné dosky

Ich uplatnenie môžeme nájsť v nasledovných aplikáciách: vonkajšie a vnútorné opláštenie stien a konštrukcií, ako ochrana pri izolovaní základov, šalovacie prvky strateného debnenia, protihlukové bariéry, elektrolávky a elektrotunely, sendvičové panely, krytie elektrických rozvodov a zariadení, v interiéri pri výrobe nábytku.

Unikátne technológie a výrobné procesy

K výrobe krytiny Eternit sa používajú suroviny neutrálne voči životnému prostrediu. Zlúčením týchto surovín vzniká vláknocementový materiál, ktorý spája vlastnosti ako pevnosť, stálosť, odolnosť proti klimatickým vplyvom a tiež nehorľavosť. Správna aplikácia splní aj najnáročnejšie požiadavky na estetiku a funkčnosť modernej strechy.

TRADÍCIA

Eternit je strešná krytina s viac ako 100 ročnou tradíciou. Vďaka svojmu vzhľadu a vlastnostiam je využívaná i v súčasnej modernej architektúre.

TYP

Rôzne spôsoby krytia umožňujú zvýrazniť osobitý charakter každej strechy, nielen novostavby, ale aj pri rekonštrukcii.

FARBA

Vďaka širokému spektru farieb spĺňajú strešné a obkladové dosky Eternit požiadavky na celkovú estetiku stavby.

VYUŽITIE

Vláknocementové dosky sa využívajú nielen ako strešná krytina, ale aj ako obkladový materiál pre fasády. Ich prednosťou je nehorľavosť, zvukovo-izolačné vlastnosti, odolnosť proti klimatickým podmienkam a biologickému znečisteniu.

Výhody značky ETERNIT

Výroba z prírodného a ekologického materiálu, nízka hmotnosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom, široká ponuka tvarov, farieb a doplnkov.

Vlastnosti

Ekologický materiál, zdravotne nezávadný.

Suroviny

Neutrálne voči životnému prostrediu ako je Portlandský cement, voda, vzduch, mletý vápenec, celulóza a organické vlákna.

Hmotnosť

Nízka hmotnosť krytiny a široká ponuka doplnkov je vhodná pri rekonštrukcii aj novostavbe.

Krytie

Najrozšírenejším spôsobom pokládky je tzv. francúzske, nemecké a dvojité krytie.

Farba

Modročierna, červená, tmavohnedá, sivá.

Povrch

Hladký alebo štrukturovaný.

Zaujala vás značka ETERNIT?

To sme radi. Teraz už len zostáva zoznámiť sa s jednotlivými produktami.

Prezrite si produkty