Fasáda EQUITONE pre nevšednú estetiku

Fasáda EQUITONE pre nevšednú estetiku

Veľkoformátové fasádne dosky Equitone pútajú pozornosť okoloidúcich. Vďaka charakteristikám materiálu, z ktorého sa vyrábajú, získavajú moderné architektonické koncepty nadčasovosť.

Fasádne dosky Equitone v sebe spájajú nadčasovosť i tradíciu. Umožňujú stvárnenie originálnych fasádnych kompozícií, čím zdatne sekundujú architektom pri realizácii ich architektonických ideí. Na druhej strane, ide o tradičný materiál – vláknocement, ktorý sa vyrába v závodoch v Nemecku a Belgicku.

Materiál vďačí za svoju kvalitu prvotriednym vstupným surovinám a precíznej technológii výroby. Možnosti jeho použitia na stavbách sú prakticky neobmedzené. Keďže ide o tradičný materiál, jeho uplatnenie môžeme nájsť aj v historických centrách miest.

Vzory a štruktúry

Pomocou týchto vláknocementových fasádnych dosiek možno na fasádach vytvárať rôzne vzory a štruktúry, čo umožňuje ich formát v rozmeroch 3100 x 1250 mm alebo 2500 x 1250 mm.

Napriek subtílnosti dosiek ide o veľmi pevný materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, vplyvu poveternostných podmienok a proti degradujúcim účinkom UV žiarenia.

Dosky sú nehorľavé, stálofarebné a recyklovateľné, pričom výrobca deklaruje ich dlhú životnosť. Britský výskumný ústav (BRE) potvrdil, že životnosť vláknocementovej odvetranej fasády je viac než 50 rokov.

Dosky sa dajú využiť na všetky časti fasády, dokonca aj na pokrytie strešnej konštrukcie. Úprava na požadovaný tvar je veľmi jednoduchá. Podľa návrhu architekta možno prispôsobiť tvar dosky rezaním.

Originálnu úpravu vybraných častí fasády možno docieliť ich kombinovaním s inými materiálmi, napríklad s omietkou. Fasádne dosky Equitone sa dodávajú v piatich dizajnových povrchových úpravách.

Jednoduchá údržba

Fasádny obklad z dosiek Equitone vyžaduje minimálnu údržbu a dlhodobo si zachováva svoj pôvodný vzhľad. Údržba je jednoduchá a v prípade potreby sa čistí svojpomocne.

Pre budovy, ktoré sa nachádzajú na frekventovaných uliciach miest, je špeciálne navrhnutý obklad Equitone Natura PRO a Pictura s prefabrikovanou antigraffiti povrchovou úpravou.

Equitone Tectiva s jemne brúseným povrchom v pozdĺžnom smere dosky predstavuje elegantné riešenie fasády. Dodáva sa v 9 farebných odtieňoch.

Equitone Pictura prepožičiava vďaka svojmu hladkému a matnému povrchu fasáde atraktívny a moderný vzhľad. Dodáva sa v 20-tich farebných prevedeniach. S prefabrikovanou antigraffiti povrchovou úpravou je ideálny pre budovy, ktoré sa nachádzajú na frekventovaných uliciach miest a sú vystavené častému znečisteniu.

Equitone Natura sa prezentuje jasne viditeľnou štruktúrou vlákien na matnom hladkom povrchu. Ponúka sa až v 42 farebných odtieňoch. Možno naň aplikovať špeciálnu prefabrikovanú antigraffiti povrchovú úpravu – Natura PRO.

Equitone Textura pripomína svojou povrchovou úpravou vzhľad pomarančovej kôry. Jej povrch sa vyznačuje najvyššou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a vyrába sa v 15 farebných odtieňoch.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.