EQUITONE [linea] – rozohráva hru svetla na fasáde

EQUITONE [linea] – rozohráva hru svetla na fasáde

Unikátny lineárny 3D fasádny obklad EQUITONE [linea] otvára úplne nové možnosti prístupu k navrhovaniu budov. Bol vytvorený pre najnáročnejších architektov a staviteľov, ktorí chcú neustále posúvať hranice svojej tvorby.

Fasádne dosky EQUITONE [linea] zvýrazňujú vďaka svojmu trojrozmernému lineárnemu povrchu farebné nuansy surovej vnútornej štruktúry vláknocementu, z ktorého sú vyrobené. Počas dňa zdôrazňujú dynamické účinky dopadajúceho svetla a rozohrávajú svetelné divadlo.

„V závislosti od uhla dopadu denného svetla neustále menia vzhľad fasády. Každý okamih dňa prepožičiava budove nový, jedinečný výzor. Umožňuje tak architektom docieliť zaujímavé fasádne kompozície a dovoľuje realizovať aj veľmi odvážne vízie,“ hovorí Juraj Palamarčuk, projektový manažér značky EQUITONE.

Špeciálne pre dosky EQUITONE [linea] vyvinul výrobca systém skrytého mechanického upevnenia. Cieľom bolo ešte viac umocniť vizuálny dojem, pri ktorom by sa nenarúšali ostré línie a monolitický vzhľad fasády.

„Odvetrávaná fasáda s vláknocementovým obkladom sa vyznačuje nielen vysokou estetickou hodnotou, zároveň tiež chráni budovu pred náročnými poveternostnými podmienkami,“ dodáva J. Palamarčuk.

Fasádny obklad EQUITONE spĺňa najambicióznejšie požiadavky architektov a dizajnérov. Mnoho z nich ho využíva dokonca aj pri návrhoch interiérov či dizajne nábytku.

EQUITONE [linea] ako súčasť umeleckého diela

Belgický umelec Fred Eerdekens vytvoril pomocou dosiek EQUITONE [linea] dielo s názvom Podstata vecí. Prostredníctvom svetla sa pokúsil odhaliť pravú podstatu vecí. Svetlo, tieň a perspektíva divákovi odhalia posolstvo diela, využívajúc priestorové aspekty vláknitého cementu.

Umelcovo posolstvo si môžete pozrieť tu: https://vimeo.com/95272862

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.