Efektívna tepelná izolácia šikmej strechy novostavby

Efektívna tepelná izolácia šikmej strechy novostavby

Cez nezaizolované strechy rodinných domov uniká značné množstvo tepla. Tepelné straty predstavujú dokonca až 40% z celkových tepelných strát budov. Ako efektívne zatepliť šikmú strechu a zabrániť tak únikom tepla? Namiesto vloženia tepelnej izolácie iba pod krokvy a medzi krokvy sa obľube čoraz viac teší moderné riešenie v podobe nadkrokvovej izolácie CREATHERM.

Nadkrokvová tepelná izolácia je vhodná pre kompletnú tepelnú izoláciu strechy. Spôsob celoplošnej montáže na pero a drážku zabraňuje vzniku tepelných mostov na drevených prvkoch strešnej konštrukcie.

Spoľahlivá tepelná ochrana v lete i zime

Pre nové rodinné domy ponúka nemecký výrobca CREATON dosky CREATHERM PLUS. Tie sú obojstranne kašírované hliníkovou fóliou, ktorá zaisťuje optimálnu tepelnú ochranu. V zime zadržiavajú tepelné žiarenie z vnútorného priestoru a v lete odrážajú vonkajšie slnečné žiarenie. Horná časť tepelnoizolačného systému je vybavená pevnou paropriepustnou fóliou CREATON TRIO. Spolu so systémovými doplnkami CREATON umožňuje vytvorenie vodotesného podkladu a zabudovanie ďalších vrstiev fólií tak nie je nutné.

Moderný izolant

Nadkrokvová izolácia CREATHERM PLUS z PIR-penových dosiek sa vyznačuje tvarovou stálosťou a odolnosťou proti klimatickým vplyvom počas dlhého obdobia, čím sa predlžuje životnosť strešnej konštrukcie. Ide o moderný izolant, ktorý sa kladie priamo na krokvy, vďaka čomu nedochádza k zmenšovaniu vnútorného obytného priestoru. Tento systém zvyšuje estetickú hodnotu rodinného domu a poteší každého majiteľa inklinujúceho k pôvodným dreveným trámom. Krokvy v interiéri totiž pri izolácii CREATHERM PLUS ostávajú priznané.

Jednoduchá a rýchla montáž systému CREATHERM vďaka veľkoformátovým doskám je už len čerešničkou na torte.

Nenechajte si ujsť nové články.

Odoberajte novinky do mailu
Janka pracuje vo firme CREATON od 2012 a je zodpovedná za marketingové aktivity pre Slovenskú a Českú republiku v oblasti striech a fasád a z času na čas prispieva novými článkami do blogu.